Górny Taras Rataj. Od dziś zmiana organizacji ruchu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Budowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze wkracza w kolejną fazę, w związku z czym od niedzieli (7 kwietnia) na dwóch obszarach inwestycji zmieni się organizacja ruchu. Pierwsza zmiana dotyczy rejonu ronda Żegrze, na którym od 7 do 15 kwietnia układana będzie warstwa ścieralna nawierzchni i malowane będzie oznakowanie poziome. 7 kwietnia otwarty zostanie przejazd przez skrzyżowanie Żegrze – Kurlandzka – Inflancka.

Zaplanowane prace rondzie będą wymagały zamknięcia od 7 do 10 kwietnia jego północno-zachodniej części, a ruch z ul. Żegrze w kierunku ul. Hetmańskiej zostanie przeniesiony na wschodnią jezdnię ul. Żegrze. Na czas prowadzenia robót wjazd i wyjazd z ul. Unii Lubelskiej pozostanie otwarty, jednak bez możliwości wykonania lewoskrętów. Dlatego pojazdy kierujące się od ul. Inflanckiej w stronę ul. Unii Lubelskiej będą poruszały się objazdem prowadzącym przez rondo Starołęka. 

Po zakończeniu robót na tej części ronda i udostępnieniu jej kierowcom, 10 kwietnia prace przeniosą się na jego pozostały obszar i potrwają do 15 kwietnia. Wówczas rondo ponownie zostanie otwarte  w całości, a ruch po nim odbywał się będzie jednym pasem do czasu oddania do użytku budowanej sygnalizacji świetlnej.

Druga ze zmian w organizacji ruchu, wprowadzanych 7 kwietnia, związana jest z przebudową skrzyżowania ulic Chartowo i Wiatracznej. 

Jadący ul. Wiatraczną na czas prowadzonych robót nie będą mieli możliwości przejechania na wprost na skrzyżowaniu z ulicami Żegrze i Chartowo. Nie będą też mogli skręcić w lewo, w ul. Żegrze. Nowa organizacja ruchu skieruje ich w prawo, w ul. Chartowo, do skrzyżowania ulic: Chartowo i Piaśnickiej, na którym kierowcy mogą zawracać, by móc dojechać do ronda Żegrze lub poruszać się się ul. Wiatraczną za skrzyżowaniem. Jednocześnie przywrócone zostaną wszystkie relacje i otwarty zostanie przejazd przez torowisko na skrzyżowaniu ulic: Kurlandzkiej, Inflanckiej i Żegrze.

Przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA