Pracownicy Zoo Poznań sprzątali teren wokół bramy ogrodu. Akcję zainicjował jeden z nich

Autor: AK fot. Kuba Woźniak
REKLAMA

Akcja „10 minutes a day” staje się coraz popularniejsza w Poznaniu. W ostatnim czasie przyłączył się do niej także prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Na tym jednak nie koniec - inicjatywa Hiszpana mieszkającego w stolicy Wielkopolski spodobała się także innym mieszkańcom, którzy sprzątają okolicę. Dzisiaj do akcji dołączyli pracownicy Nowego Zoo w Poznaniu.

Choć podstawą rozwiązania problemu zaśmiecania okolicy jest edukacja i wyrobienie nawyku o nieśmieceniu już od najmłodszych lat, to należy także walczyć ze skutkami nieodpowiednich zachowań innych osób. Właśnie dlatego organizowane są akcje sprzątania okolicy.

W ostatnim czasie w Poznaniu dużo mówi się o akcji „10 minutes a day” (ang. „10 minut dziennie”), którą zainicjował mieszkający w stolicy Wielkopolski Hiszpan Miquel Garau Girard. Polega ona na poświęceniu choć 10 minut dziennie na zebranie śmieci z danego terenu.

Niedawno do akcji dołączył Jacek Jaśkowiak, który przed pracą w urzędzie sprzątał wraz z Miquelem okolice mostu św. Rocha.

Dzisiaj o wiele wcześniej niż zwykle do pracy stawili się pracownicy poznańskiego Nowego Zoo. Akcję zorganizował Kuba Woźniak, który w poznańskim ogrodzie zoologicznym zajmuje się ssakami kopytnymi. Nie ukrywa, że praca ze zwierzętami jest tym co kocha. Dbałość o naturę to także dbanie o środowisku, w którym przebywają zarówno ludzie jak i zwierzęta.

Kilka dni temu Kuba wydrukował w domu ulotki z informacją o akcji, które następnie rozniósł po wszystkich działach Zoo Poznań. Z własnych pieniędzy kupił worki i rękawiczki potrzebne do pracy i dziś o godzinie 6:30 zjawił się pod bramą zoo.

Jak się okazało, na jego apel odpowiedziała 19-osobowa grupa kolegów i koleżanek z pracy, którzy postanowili posprzątać to, co inni zanieczyścili. Inicjator akcji przyznaje, że był zaskoczony taką ilością chętnych do pomocy.

Pracownicy zoo zapewniają, że to nie ostatnia tego typu akcja.

"10 minutes a day" nie jest jedyną akcją sprzątania okolicy jaką organizują poznaniacy. Regularnie na poszczególnych osiedlach odbywa się podobne "sprzątanie świata", a w ostatnim czasie mieszkańcy porządkowali m.in. tereny na Szczepankowie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA