„Od Chwaliszewy do pioruna kulistego, czyli Chwaliszewo i jego historie”

Autor: Rafał Bajer fot. Justyna Kędra
REKLAMA

Grupa Po Poznaniu organizuje kolejny spacer typu „free walking tour”. Tym razem tematem przewodnim będzie Chwaliszewo.

Już od jakiegoś czasu organizowane są wycieczki, w trakcie których uczestnicy mogą dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy na temat poszczególnych rejonów Poznania. Do tej pory odbyły się już spacery między innymi po Wildzie czy Winogradach, a teraz przyszedł czas na Chwaliszewo.

Tematem przechadzki będzie „Od Chwaliszewy do pioruna kulistego, czyli Chwaliszewo i jego historie”. Chwaliszewo to ciekawy teren nazywany „Poznańską Wenecją”. Niegdyś, przez prawie 400 lat, znajdowało się tu odrębne miasto, które rywalizowało z Poznaniem na wielu płaszczyznach, ale dziś jest jednak zupełnie odmienione w zestawieniu z tamtymi czasami. Wpływ na to miały zniszczenia wojenne oraz zakopanie starego koryta Warty.

Przewodniczka Hanna przybliży uczestnikom spaceru historię tego terenu, a dzięki fotografiom będzie można przyjrzeć się, jak Chwaliszewo wyglądało lata temu.

Około dwugodzinne spacery odbędą się w najbliższą sobotę - o godzinie 11:00 oraz o 15:00. Miejscem zbiórki jest plac Międzymoście, przy krzyżu chwaliszewskim. Spacery wyruszą niezależnie od liczby uczestników i warunków pogodowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA