Powiat Poznański znów wybrany Super Powiatem

Autor: Rafał Bajer fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
REKLAMA

Powiat poznański został wyróżniony w rankingu powiatów za rok 2018. W konkursie Super Powiat zajął drugie miejsce.

Związek Powiatów Polskich co roku organizuje Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów, a tytuł Super Powiatu przyznawany jest za zrealizowanie poszczególnych działań wyszczególnionych w kategoriach. Ma być to forma nagrodzenia najbardziej zaangażowanych samorządów.

Starosta poznański, Jan Grabkowski, podkreśla, iż wyróżnienie jest o tyle istotne, że eksperci analizują sytuację w powiatach na bieżąco przez cały rok, co pozwala na zebranie rzetelnych wyników. W konkursie wyróżnić można sześć kategorii, a są to: powiaty do 60 tysięcy mieszkańców, powiaty do 120 tysięcy, powiaty powyżej 120 tysięcy, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Powiat poznański został sklasyfikowany wśród powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców.

Poznański samorząd zdobywał punkty w 54 kategoriach z 58. Dało to drugi najlepszy wynik, zaraz po powiecie kartuskim. Powiat poznański najlepiej poradził sobie w kategoriach: „rozwój społeczeństwa obywatelskiego”, „wspieranie działań na rzecz społeczności gospodarki rynkowej”, „promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu” i „działania promocyjne”.

Warto dodać, że udział w rankingu jest darmowy i dobrowolny. Ma to na celu promocję samorządów oraz docenienie ich działalności na rzecz mieszkańców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA