„Nowe połączenia oznaczają dla lotniska Poznań-Ławica wzrost” - prezes Wiatrowski o rozwoju Ryanaira

Autor: Codzienny Poznań AK, vid. Mikołaj Rój, Rafał Bajer
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Prezes zarządu portu lotniczego Poznań - Ławica, Mariusz Wiatrowski podkreśla, że nowe połączenia linii Ryanair, które będą realizowane z poznańskiego lotniska oznaczają zwiększenie ruchu pasażerskiego, a także uzupełnienie swego rodzaju "luki", która powstała po likwidacji w marcu bazy linii Wizzair na Ławicy. Wyjaśnił także, kto podejmuje decyzje o tym, gdzie latać będą samoloty.

Mariusz Wiatrowski wskazał, że o tym, jakie trasy zostaną uruchomione decyduje linia lotnicza. Lotnisko czy samorząd może wskazać pewne zapotrzebowanie, jednak to indywidualne analizy, badania i szereg obserwacji przeprowadzanych przez przewoźników, a także ich polityka rozwoju są czynnikami decydującymi.

W tym tygodniu zainaugurowano pierwsze z nowych połączeń - do Sztokholmu, Rzymu, Cork i Zadaru. W lipcu ruszy wakacyjne, sezonowe połączenie do Kawalii w Grecji, a na jesień pojawią się połączenia do Budapesztu, Odessy, Paryża-Beauvis i Charkowa.

Prezes lotniska liczy, że nowe połączenia okażą się sukcesem i nie tylko zostaną zachowane w siatce połączeń, ale także zachęcą Ryanaira i inne linie do wykorzystania potencjału poznańskiego portu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA