Greckie wakacje z Poznania jeszcze bliżej niż do tej pory

Autor: Rafał Bajer
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Grecka Organizacja Turystyczna poinformowała, że w 2018 roku do Grecji wybrało się łącznie ponad milion turystów. Z tej okazji poznańska Ławica oraz biuro podróży Grecos zorganizowały konferencję prasową, na której omawiano to zjawisko.

Ostatnio Ławica rozszerzyła swoją współpracę z Ryanairem, dzięki czemu osoby podróżujące z Poznania będą mogły udać się w kilku nowych kierunkach. Jednym z nich jest grecka Kavala, do której poznaniacy będą mogli wybrać się już latem tego roku. Jest to swego rodzaju odpowiedź na rosnące zainteresowanie Polaków właśnie kierunkiem greckim.

W zeszłym roku na greckie wakacje zdecydowało się dokładnie 1 014 572 Polaków - tak wynika z danych przekazanych przez lotniska w Grecji. Pod tym względem lepsi byli tylko Brytyjczycy, Niemcy, Włosi i Francuzi, a Polsce udało się wyprzedzić Rosjan oraz Holendrów. Spory udział w organizacji wyjazdów do Grecji miało biuro podróży Grecos, które swoją główną siedzibę ma w Poznaniu. Za jego pośrednictwem wyjechało około 218 tysięcy osób.

Poznańskie lotnisko również zauważa, iż Grecja staje się bardziej popularna, szczególnie jeśli chodzi o loty czarterowe. Zauważalna jest tendencja do wyjazdów letnich, co związane jest z trwającym wtedy w Grecji sezonem turystycznym. Przypomniano jednak, że swego czasu Ławica obsługiwała jednak również loty zimowe do Aten. Te również cieszyły się zainteresowaniem, choć ostatecznie niewystarczającym, by kontynuować loty na tej trasie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA