Poznań sfinansuje kolejne zabiegi usunięcia zaćmy u mieszkańców

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Poznań przeznaczy 140 tysięcy złotych na zabiegi usunięcia zaćmy u poznańskich seniorów. Dzięki temu uda się wykupić dodatkowo świadczenia gwarantowane pozwalające na przeprowadzenie zabiegu u co najmniej 60 osób. Działania mają zostać przeprowadzone w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Strusia.

Miasto wykupiło świadczenia gwarantowane z zakresu okulistyki dla osób, które już czekają w kolejce na zabieg. Przeznaczono na ten cel 140 tysięcy złotych co pozwoli na przeprowadzenie zabiegu u co najmniej 60 osób. Zyskają jednak także pozostali, ponieważ ich kolejka dzięki temu się „skróci”.

„Lista osób potrzebujących operacji zaćmy jest na tyle duża, że dla wielu pacjentów czas oczekiwania wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy”
Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania


Z dodatkowych świadczeń skorzystają najstarsi mieszkańcy Poznania, ponieważ program skierowany jest do osób od 70. roku życia (według rocznika urodzenia).

Według danych statystycznych w Polsce na zaćmę choruje około 1 miliona osób i jest ona najczęstszą przyczyną utraty wzroku u osób powyżej 65. roku życia.

Poznań już po raz kolejny dokupi tego typu świadczenia. W ubiegłym roku, dzięki miejskim środkom udało się przeprowadzić zabiegi usunięcia zaćmy u 90 seniorów.

"Zdecydowaliśmy się wesprzeć naszych seniorów, którzy czekają w kolejce na ten zabieg. Zdrowy wzrok ma ogromne znaczenie dla aktywności osób starszych, a my chcemy, aby nasi seniorzy jak najdłużej mogli być samodzielni i aktywni."
Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA