Prezydent Jaśkowiak przyłączył się do akcji sprzątania

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Prezydent Jacek Jaśkowiak wziął udział w akcji „10 minutes a day Poland” zainicjowanej przez mieszkającego w stolicy Wielkopolski Hiszpana Miquela Garau Girarda. Panowie uprzątnęli tereny nadwarciańskie w rejonie mostu św. Rocha.

Akcja „10 minutes a day Poland” to kontynuacja działań Miquela w swojej rodzinnej Hiszpanii. Przez około 10 minut dziennie zbiera śmieci w danym rejonie miasta, a następnie układa je w jednym miejscu zostawiając kartkę z pytaniem „Is this yours?” (ang. „Czy to Twoje?”). Chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem zaśmiecania okolicy.

„Każde miejsce, w którym się znajdziemy, możemy zostawić po sobie czystsze lub bardziej zaśmiecone. Wszyscy mamy takie same możliwości. Co wybierzemy, zależy tylko od nas samych”
Miquel Garau Girard


Do swojej akcji Hiszpan zaprosił prezydenta Jaśkowiaka, a ten przyjął wyzwanie. We wtorek, jeszcze przed pracą, około godziny 7:50 panowie zjawili się w rejonie mostu św. Rocha, a następnie wspólnie zbierali śmieci z terenów nadwarciańskich.

„Z jednej strony możemy oczekiwać od służb porządkowych, że wszystko posprzątają, ale z drugiej strony Poznań jest dla nas wszystkich i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Pomysł Miquela jest naprawdę świetny. To piękna inicjatywa, której celem jest zachęcenie do sprzątania miliona osób. Nawet jeśli w Poznaniu będzie to kilkaset osób i każda z nich poświęci 10 minut w ciągu dnia na sprzątanie wspólnej przestrzeni, to będzie naprawdę dobrze”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania


Wśród odpadów, jakie znaleźli prezydent z inicjatorem akcji w rejonie mostu znalazły się m.in. kołpaki do samochodu, monitor od komputera, wózek na zakupy i kosiarka.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA