Już ponad 10,5 tysiąca osób zapisało się na 12. edycję PKO Poznań Półmaratonu

Autor: Rafał Bajer fot. UMP
REKLAMA

Dwunasta edycja PKO Poznań Półmaratonu odbędzie się już 14 kwietnia. Weźmie w niej udział co najmniej 10,5 tysiąca biegaczy, ale liczba ta jeszcze może wzrosnąć.

Półmaraton dla wielu biegaczy może być dobrym treningiem lub testem przed wystartowaniem w pełnowymiarowym maratonie. Jest on organizowany już po raz dwunasty i także tym razem cieszy się sporym zainteresowaniem uczestników. Do tej pory rekordem jest liczba 11 347 - dokładnie tylu biegaczy zjawiło się na mecie półmaratonu trzy lata temu. Zapisy na tegoroczną edycję wciąż trwają, dlatego organizatorzy przewidują, iż uda się pobić ten wynik. Odgórny limit wynosi 12 tysięcy uczestników.
 
"Nie chcemy ścigać się z innymi organizatorami półmaratonów w Polsce. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo biegaczy. Uważamy, że limit 12 tysięcy osób jest wystarczający"
Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR-u
Półmaraton wiąże się oczywiście z utrudnieniami na drogach, ale organizatorzy uważają, iż obrana w tym roku trasa powinna być optymalna. Tradycyjnie zawody rozpoczną się na ulicy Grunwaldzkiej pod Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Dalej biegacze pobiegną tymi samymi drogami, co w zeszłym roku - najpierw ulicą Grunwaldzką, gdzie nawrócą na wysokości Cmentarnej, a następnie Jugosłowiańską, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, Dolną Wildą, Piastowską, Drogą Debińską, Garbarami, Małymi Garbarami, Solną, Aleją Niepodleglości, ulicą Święty Marcin, Roosevelta i Bukowską. Meta znajdzie się na Placu Świętego Marka na terenie MTP.
 
W tym roku postanowiona zaktywizować również dzieci, które na dzień przed półmaratonem przystąpią do swoich biegów. Dzieci w wieku 3-6 lat pobiegną na 200 metrów, natomiast 7-12 na dystansie 1200 metrów. W ich pakietach startowych znajdą się między innymi plakaty Lecha Poznań, gadżety czy też fankarty. Na uczestników czekają również medale.
 
 
W związku z trwającymi ważnymi obchodami wydarzeń historycznych w Polsce i w samym Poznaniu, biegowi będzie towarzyszyć wątek historyczny. Na starcie biegaczom towarzyszyć będą rekonstruktorzy przebrani za Powstańców Wielkopolskich. Na trasie z kolei 101 studentów będzie trzymało tabliczki z datami symbolizującymi kolejne wydarzenia w historii Uniwersytetu Poznańskiego, który obchodzi swoje stulecie. Bieg będzie także okazją do zbiórek charytatywnych, konkursów oraz targów Poznań Sport Expo.
 
 
Kierowcy muszą być przygotowani na to, iż ulice, po których pobiegną uczestnicy, będą zamknięte w godzinach 9-14, natomiast ulica Grunwaldzka (od Szylinga do Roosevelta) będzie zamknięta już od 6:00. Zmianom ulegną także trasy niektórych linii tramwajowych i autobusowych.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA