Kadetki Enea Energetyk Poznan awansowały do Finału Mistrzostw Polski

Autor: Mateusz Menkina fot. Enea Energetyk Poznań
REKLAMA

Poznanianki zapewniły sobie awans wygrywając dwa pierwsze spotkania w ramach turnieju pólfinałowego, rozgrywanego na „Chwiałce”. Kadetki Enea Energetyka Poznań o awans walczyły z trzema zespołami: SMS Ostróda, MOS Wola Warszawa i UKS Atena Warszawa.

Gospodynie turnieju zapewniły sobie awans do wielkiego finału już drugiego dnia rywalizacji. Z promocji do kolejnej fazy mogły cieszyć się zawodniczki Energetyka jak i UKS-u Atena Warszawa. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami decydowało o ostatecznym rozstawieniu w turnieju finałowym. Po zaciętej rywalizacji kadetki Energetyka uległy zawodniczkom z Warszawy 1:3. Natomiast najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana przyjmująca Martyna Borowczak.

"Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Spodziewaliśmy się tego, jeszcze przed jego rozpoczęciem, ponieważ wśród czterech uczestniczących drużyn, aż trzy stały na podium Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek dwa lata temu. Nasze Kadetki spisały się znakomicie i bardzo cieszy, że to już druga drużyna Enea Energetyk Poznań, która w tym sezonie zagra w turnieju finałowym, ponieważ dwa tygodnie temu awans wywalczyły również nasze Juniorki. Teraz z niecierpliwością czekamy na turniej półfinałowy Młodzików, który zostanie rozegrany również w Poznaniu w kolejny weekend"
Robert Rakowski, prezes Enea Energetyk Poznań

Pomimo porażki w ostatnim starciu kadetki Enea energetyka Poznań awansowały do wielkiego finału z pierwszego miejsca. Finał Mistrzostw Polski Kadetek odbędzie się w Olecku w dniach 1-5 maja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA