Jacek Jaśkowiak o elektromobilność na Poznań Motor Show

Autor: Rafał Bajer fot. UMP
REKLAMA

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, wziął udział w Kongresie MOVE Mobility & Vehicles. Eksperci wypowiadali się na nim na temat nowej mobilności.

Podczas kongresu można wysłuchać opinii wielu ekspertów na tematy związane z transportem i innowacjami w tej dziedzinie. Celem jest omówienie trendów w branży e-mobility, a także zachęcenie do debaty i przewidywanie potencjalnych zmian. Tegoroczne spotkanie było podzielone na kilka ścieżek tematycznych, a były to: energetyka i ładowanie, transport jako usługa, nowe modele biznesowe, smart city oraz innowacje.

Wydarzenie otwierał prezydent Jaśkowiak, który podkreślał, iż mobilność mieszkańców miast to duże wyzwanie i należy ją nieustannie poprawiać poprzez inwestycje w komunikację publiczną czy zróżnicowane środki transportu. Ponadto stwierdził, że konieczna jest współpraca z firmami motoryzacyjnymi, co pomaga nie tylko tworzyć infrastrukturę, ale również wyznaczać rozwiązania prawne.

Jaśkowiak wziął udział w panelu „Myśl globalnie, działaj lokalnie! W jaki sposób władze publiczne powinny dostosować się do innowacji w zakresie mobilności - od globalnych trendów do polityki krajowej”. Zauważono na nim, iż jeszcze rok temu zastanawiano się czy elektromobilność w ogóle nadejdzie, ale już teraz widać, iż jej obecność w miastach stała się faktem. Prezydent Poznania zaznaczył, że chciałby zwiększenia znaczenia pojazdów elektrycznych, choć zdaje sobie sprawę, iż wiąże się to z koniecznością zapewnienia odpowiednich rozwiązań systemowych, jak choćby zwiększenie liczby miejsc, w których można ładować urządzenia. Jego zdaniem samorządy nie są w stanie samodzielnie pokryć takich kosztów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA