Kongres Kobiet odbył się w Poznaniu

Autor: DK, inf., fot. poznan.pl
REKLAMA

Kongres jest okazją do poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. roli kobiet w życiu publicznym, ich aktywności zawodowej, wyzwań z jakimi muszą się mierzyć  czy pasji, dzięki którym mogą się realizować i spełniać swoje marzenia.

Liczę na to, że w przyszłości będzie więcej kobiet w polityce. Wasz głos jest potrzebny, wasz głos jest silny, bo macie często więcej odwagi niż mężczyźni do wyrażania swoich poglądów. Dziękuję Wam za to wszystko!
Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania

W ramach Kongresu przewidziano ponad 30 dyskusji panelowych z udziałem m.in. Katarzyny Kierzek-Koperskiej, zastępczyni prezydenta Poznania, Iwony Guzowskiej, polskiej bokserki i kickboxerki czy aktorki Anity Sokołowskiej. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Na wydarzeniu obecny był m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przed nami wyjątkowy rok, bo to on zadecyduje m.in. o tym, jakie prawa będą miały kobiety w następnych pokoleniach czy jakie będzie nasze miejsce w Europie. Mam jednak nadzieję, że tak jak to miało miejsce w wyborach samorządowych, tak również w wyborach do parlamentu, panie mocno się zaangażują i będą uczestniczyły w różnych, trudnych dyskusjach. Cieszę się, że kobiety mają więcej odwagi niż mężczyźni i rozumiem, że mając odmienne poglądy często dochodzi do kłótni - ale owszem spierajcie się, miejcie różne punkty widzenia, ale potrafcie wykazać wolę do jednoczenia sił. To naprawdę wyjątkowy rok!
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Na rolę kobiet w zbliżających się wyborach zwróciła również uwagę była premier Ewa Kopacz.

Teraz przed zbliżającymi się wyborami jest moment na zwarcie szeregów. Teraz jest moment na kobiecą solidarność, która zawalczy o demokratyczne władze w Polsce, ale też o nasze miejsce w Europie. Będziemy zdeterminowane, zjednoczone i gotowe do działania. 100 lat temu stosunkowo nieliczna elita walczyła o prawa kobiet. Teraz jest to ruch masowy i to jest nasza siła, która nie będzie nikogo wykluczać, będzie budować a nie niszczyć
Ewa Kopacz
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA