Volkswagen Poznań z rekordem liczby wyprodukowanych aut

Autor: PAP: Rafał Pogrzebny, fot. Volkswagen Poznań (VWP)
REKLAMA

Spółka Volkswagen Poznań (VWP) poinformowała, że w minionym roku z jej fabryk wyjechała rekordowa liczba blisko 267 tys. pojazdów. VWP podkreślił, że dzięki temu wynikowi stał się liderem wśród producentów samochodów w Polsce.

Taśmy produkcyjne zakładu w Poznaniu opuściło w minionym roku 161 035 szt. modeli VW Caddy i 29 880 modeli VW Transporter T6. We Wrześni natomiast wyprodukowano 66 889 szt. samochodów VW Crafter oraz 9 015 szt. modeli MAN TGE. W porównaniu z 2017 rokiem produkcja samochodów w VWP wzrosła o 12 proc.

VWP podkreślił, że po 25 latach obecności w Polsce spółka po raz pierwszy w historii została liderem na krajowym rynku producentów samochodów.

Tak dobry wynik - 1170 samochodów dziennie - to rezultat wielomilionowych inwestycji m.in w uruchomienie produkcji modelu VW Crafter oraz zaangażowania i determinacji naszych wszystkich pracowników. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się także dokonania działu zabudów specjalnych
prezes VWP Jeans Ocksen

Produkcja zabudów specjalnych, która przekroczyła w ub. roku 75 tys. sztuk, wzrosła o 25 proc. Jak podała spółka, wyzwaniem na ten rok jest uruchomienie seryjnej produkcji turystycznej zabudowy modelu VW Grand California, której roczny wolumen produkcyjny planowany jest na 3,5 tys. samochodów.

Z kolei Odlewnia Volkswagen Poznań zamknęła rok 2018 wynikiem 4 mln 424 tys. wyprodukowanych komponentów - głowic cylindrowych oraz obudów przekładni kierowniczych. Spółka poinformowała, że jesienią tego roku odlewnia rozpocznie seryjną produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB samochodów z napędem elektrycznym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA