Posnania Rugby Club przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu

Autor: Łukasz Nowak, Black Roses Posnania
REKLAMA

Zimowa przerwa w rozgrywkach ligowych to czas wytężonej pracy w klubach oraz kadrach narodowych. Czasu na optymalizację formy jest coraz mniej, ponieważ poznańskie zawodniczki od rozpoczęcia rundy wiosennej dzielą zaledwie dwa tygodnie.

Zawodniczki Black Roses Posnania mają za sobą okres ciężkiej pracy na hali, siłowni oraz w terenie, gdyż początek roku to dla poznanianek czas przygotowań do rozgrywek ligowych. W tym czasie zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny skupiły się przede wszystkim na treningu siłowym i wytrzymałościowym. 

Już w połowie kwietnia Black Roses wznowią rywalizację w Mistrzostwach Polski Kobiet w rugby 7. Rundę wiosenną rozpoczną w kwietniu od dwóch turniejów rozgrywanych w Warszawie (13 i 27 kwietnia). Później poznaniaki czeka wyjazd  do Rudy Śląskiej (18 maja). Mistrzostwa Polski Kobiet zakończy turniej finałowy rozgrywany 8 czerwca. Organizatorem ostatnich zawodów będzie zespół będący liderem ligi po siedmiu turniejach. Decyzją sztabu szkoleniowego w rozgrywkach ligowych zespół Black Roses poprowadzi trener Tomasz Kapustka. Były selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski w rugby 7 w przeszłości pełnił już funkcję pierwszego trenera poznańskiej drużyny. Dotychczasowy trener Black Roses - Arkadiusz Mąkina, decyzją sztabu będzie się zajmował przygotowaniem i prowadzeniem zespołu w rozgrywkach międzynarodowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA