Laureat Nagrody Pulitzera – Charlie LeDuff – gwiazdą Festiwalu Apostrof w Poznaniu!

Autor: Iwona Walska, fot: fb/FestiwalApostrof
REKLAMA

Wybitny amerykański reportażysta – Charlie LeDuff, określany mianem polskiego Stephena Kinga – Łukasz Orbitowski oraz Magdalena Witkiewicz – autorka powieści pełnych ciepła i humoru to pierwsi goście, którzy za sprawą Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury w maju zawitają do Poznania. Już po raz czwarty, także w stolicy Wielkopolski, odbędą się spotkania z ulubionymi pisarzami Polaków.

Organizowany przez Empik festiwal Apostrof powstał z pasji do książek. Dzięki niezwykle bogatemu programowi wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzach miłośników literatury. To jedyne święto czytelników, które jednocześnie, przez 7 kolejnych dni, odbywa się w sześciu polskich miastach: Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Opiekę merytoryczną nad czwartą edycją festiwalu objęła Olga Tokarczuk – wybitna prozaiczka i eseistka – uhonorowana wieloma nagrodami, w tym jedną z najważniejszych na świecie – Man Booker International Prize.


Festiwalowe premiery i nowości

Jak co roku, festiwalowi towarzyszyć będą długo wyczekiwane premiery. Charlie LeDuff przybliży uczestnikom spotkania pracę nad najnowszym reportażem „Shitshow” (Wydawnictwo Czarne). Autor głośnego „Detroit. Sekcja zwłok Ameryki” na łamach publikacji do głosu dopuszcza imigrantów, samotne matki czy pracowników fizycznych, wraz z którymi obnaża stałe elementy polityki – łapówki, bezczelność, bezkarność czy wreszcie ignorancję mediów. Z nowością powraca też laureat Paszportu Polityki, znany przede wszystkim z horrorów, których akcję nierzadko umiejscawia na polskich ulicach i osiedlach – Łukasz Orbitowski. Najnowsza powieść „Kult” (Świat Książki) choć traktuje o sprawach poważnych, to napisana jest w sposób lekki, a nawet humorystyczny. Jak wyjaśnia autor – To nie będzie ani książka religijna, ani kpina z religii. Chcę pisać o Polakach w duchu Jaroslava Haška. Czytelnicy, w ramach festiwalu, będą mogli spotkać się także z jedną z najbardziej lubianych autorek powieści obyczajowych – Magdaleną Witkiewicz, która na maj przygotowuje premierę tytułu „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia). Wzruszająca powieść przedstawia różne oblicza miłości w kontekście wojny, życiowych wyborów czy rodzinnych tajemnic.

Kolejnych gości, pełny program festiwalu oraz szczegóły każdego ze spotkań zostaną ogłoszone w drugiej połowie kwietnia. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA