Więcej kultury na Łazarzu. Jutro otwarcie dwóch pracowni

Autor: Rafał Bajer fot. UMP
REKLAMA

W najbliższą sobotę, 30 marca, otwarte zostaną dwie pracownie przy ulicy Śniadeckich. Będą to Patyna Projekt oraz Język Rzeczy.

Obie lokacje kulturalne powstały w ramach programu Najem Lokali Otwarta Strefa Kultury - Łazarz. Jego celem jest rozpowszechnianie kultury oraz zachęcanie mieszkańców do udzielania się w tworzeniu społeczności lokalnej. Konkurs jest organizowany przez takie organizacje jak Otwarta Strefa Kultury - Łazarz, Rada Osiedla Św. Łazarz oraz Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP. Dzięki niemu podmioty mogą nająć lokale na Dolnym Łazarzu w korzystniejszych cenach. Jeśli pomysł okaże się wystarczająco ciekawy, pomysłodawca podpisuje umowę najmu ważną przez 5 lat, a przez minimum 3 lata nie musi płacić czynszu.
 
Patyna Projekt i Język Rzeczy otrzymały swoje lokale w drugiej edycji programu. Przed rozpoczęciem działalności pomieszczenia zostały wyremontowane, dlatego pracownie mają teraz lepsze warunki do działania. Pierwsza z nich będzie się koncentrować na zagadnieniach edukacyjno-wnętrzarsko-architektonicznych. Znajdzie się tam otwarta czytelnia, a prowadzone będą także konsultacje i warsztaty dla dzieci. Cały projekt ma pomóc mieszkańcom Łazarza w zadbaniu o najbliższe otoczenie. Język Rzeczy to z kolei szkoła językowa oraz galeria, a przedsięwzięcie jest skierowane do obcokrajowców, którzy będą mogli uczyć się tam języka polskiego.
 
Pracownie będą się mieścić w budynku przy ulicy Śniadeckich 4. Na sobotę przewidziano ich oficjalne otwarcie - odbędą się bezpłatne warsztaty oraz wernisaż „Łazarz podejrzany”. Nie zabraknie także tortu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA