PSŻ Poznań rozpoczyna sezon. Cel? Awans do wyższej klasy rozgrywkowej

Autor: Rafał Bajer fot./vid Mikołaj Rój
REKLAMA

Już w ten weekend Power Duck Iveston PSŻ Poznań rozpocznie zmaganie w 2. Lidze Żużlowej. Członkowie klubu wypowiedzieli się na konferencji prasowej o starciu z OK Kolejarzem Opole oraz o sytuacji kadrowej.

Poznańska drużyna żużlowa poczyniła znaczne postępy od czasu swojej reaktywacji i jak zgodnie zapewniają prezes Arkadiusz Ładziński oraz trener Tomasz Bajerski, celem na ten sezon jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Choć w klubie zdają sobie sprawę, iż do tego osiągnięcia prowadzi długa droga, nikt nie zamierza ukrywać ambicji i chęci grania o poziom wyżej.

Trener Bajerski przybliżył skład na pierwsze spotkanie sezonu. Do Opola pojedzie ośmiu zawodników, odpowiednio: David Bellego, Eduard Krcmar, Władimir Borodulin, Marcin Nowak, Damian Dróżdż, Michał Curzytek oraz Marek Lutowicz. Szkoleniowiec zapewnia, że to optymalne zestawienie. Zadowolenia nie ukrywa także prezes, który stwierdził, iż klubowi udało się zebrać kierowców, którzy stanowią zgraną drużynę, co było widać podczas okresu przygotowawczego. Niewykluczone są jednak roszady w innych meczach, zwłaszcza, że w obiegu pozostaje jeszcze kilku zawodników.

Starcie z opolanami będzie pierwszym z 12 meczów „Skorpionów” w sezonie zasadniczym. Sześć z nich zostanie rozegranych na golęcińskim stadionie. Pierwszy już 14 kwietnia z ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że PSŻ niedawno otrzymał dotację od miasta, która ma pomóc klubowi w dalszym rozwoju po reaktywacji. Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe rozpoczęło działalność w 2004 roku, lecz musiało ją zawiesić na lata 2012-2016. Po powrocie zespół przystąpił do drugoligowych zmagań i liczy na to, że wkrótce uda się awansować. Warto przy tym dodać, że „Skorpiony” cieszą się dużą popularnością i przyciągają na trybuny wielu kibiców. W poprzednich rozgrywkach na Galęcin przychodziło średnio 2,5 tysiąca widzów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA