Rewolucja w składzie? Nawałka i Jevtić odpowiadają na doniesienia mediów

Autor: Rafał Bajer
REKLAMA

W konferencji prasowej przed meczem Lecha Poznań z Koroną Kielce udział wzięli trener Adam Nawałka oraz Darko Jevtić. Obaj odnieśli się do ostatnich doniesień medialnych.

Wokół drużyny „Kolejorza” rozpętała się w ostatnich tygodniach prawdziwa medialna burza. Zespół znajduje się w kiepskiej formie, a ostatnie wyniki sprawiły, że Lech musi walczyć o to, by w finałowym etapie sezonu znaleźć się w grupie mistrzowskiej. Na domiar złego pojawiły się głosy o konfliktach w szatni oraz o potencjalnym przedwczesnym zwolnieniu Adama Nawałki z funkcji szkoleniowca. Pytany o zamieszanie wokół swojej osoby Nawałka przekonuje, że nie zamierza komentować doniesień medialnych. Zapewnił jednak, że utrzymuje stały kontakt z dyrektorem sportowym, z którym na bieżąco analizuje formę poszczególnych piłkarzy. Wnioski będą jednak wyciągane dopiero po zakończeniu rozgrywek. Co do swojej przyszłości, stwierdził, że interesuje go wyłącznie najbliższy mecz. Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2021 roku, dlatego nie zamierza przejmować się plotkami, a skupić się na swojej pracy.

W podobnym tonie wypowiedział pomocnik „Kolejorza”. Jevtić zaprzeczył, jakoby był pewny odejścia już latem, choć znalazł się na liście zawodników typowanych do odejścia. Szwajcar przyznał, że nie rozmawiał z klubem na temat swojej przyszłości, dlatego informacji o jego odejściu na ten moment nie można uznać za prawdziwe. Podkreślił przy tym, iż również ma ważny kontrakt, dlatego nie wybiega w przyszłość i nie planuje przeprowadzki. Jeśli chodzi o zamieszanie w mediach, Jevtić zapewnił, że zdaje sobie sprawę z presji wyników, która panuje w Poznaniu, przypominając, że grał w Lechu także w momencie, kiedy drużyna zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Wyjawił również, iż drużyna spokojnie przyjęła doniesienia o ewentualnej rewolucji w składzie. Co do samego spotkania z Koroną, obaj panowie stwierdzili, że cała drużyna zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ono istotne. Dlatego też zawodnicy skupiają się na pracy, a nie informacjach w prasie Trener Nawałka wyjawił, że w Kielcach nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników. Ze względu na kontuzje nie zagrają na pewno Tomasz Cywka, Joao Amaral oraz Juliusz Letniowski. Sytuacja zawodników, którzy wracają ze zgrupowań kadry będzie oceniana na bieżąco.

Lech zagra z Koroną w najbliższą sobotę o godzinie 20:30.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA