Powiat poznański nagrodził za kulturę

Autor: Rafał Bajer, fot. starostwo powiatowe
REKLAMA

Powiat poznański nagrodził laureatów w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Pula nagród wyniosła łącznie niemal 20 tysięcy złotych.

Artyści i działacze są nagradzani w ten sposób już od 10 lat. Na liście tegorocznych laureatów znajdują się między innymi chórzyści czy też twórcy muzeum tyflologicznego w Owińskach. Dla niektórych nagrody były małą niespodzianką - dyrygent i kierownik chóru „Bard”, Arkadiusz Klemczak, przyznaje, że chórzyści do końca nie wiedzieli w jakim celu udają się do siedziby starostwa. Dodaje, że pozyskane środki przeznaczone zostaną na przeprowadzanie warsztatów, organizację uroczystości oraz rozwój muzyczny.

Luboński chór otrzymał pierwsze wyróżnienie, a uzasadnione zostało ono działalnością i popularyzacją amatorskiego ruchu śpiewaczego. Wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński, przyznaje, że organizatorom bardzo zależy na tym, by doceniać osiągnięcia artystyczne i kulturalne.

"Powiat poznański jest bogaty nie tylko pod względem gospodarczym ale także kulturalnym. Mamy znakomite zespoły śpiewacze, taneczne. Mieszka i tworzy tu wielu artystów, którzy przyczyniają się do promocji regionu"
Tomasz Łubiński, wicestarosta poznańskiDrugą nagrodę otrzymał Marek Jakubowski, który jest twórcą jedynego w Polsce i Europie muzeum tyflologicznego. Jest to jeden z niewielu tego typu projektów na całym świecie. Podium wyróżnionych zamknął z kolei Bogdan Żyłkowski, reżyser spektakli teatralnych, który zajmował się różnymi projektami artystycznymi i działał na rzecz placówek kulturalnych. Swoje nagrody otrzymał również Robert Krajewski, który uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie. Jest on zdobywcą wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca hip hop oraz urban street.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA