"Jak zbudować zespół w oparciu o potencjał jednostki?" - Klub Kobiet Przedsiębiorczych dyskutował o zarządzaniu grupą

Autor: A. Karczewska, fot./vid. Mikołaj Rój
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Jak zbudować zespół w oparciu o potencjał jednostki? To pytanie, które zadaje sobie wielu managerów i pracodawców. Odpowiedzi na to pytanie szukały uczestniczki kolejnego spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych, które odbyło się w murach redakcji portalu Codzienny Poznań.

Działający od kilku lat Klub Kobiet Przedsiębiorczych ma na celu stworzenie miejsca i możliwości wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub pracują na stanowiskach decyzyjnych. To okazja dla kobiet biznesu do przedstawienia swojej działalności, nawiązania współpracy z nowymi partnerami, wymiany doświadczeń i udziału w szkoleniach, które przeprowadzane są przez ekspertów w danej dziedzinie.

Uczestniczki spotykają się regularnie na cyklicznych wydarzeniach organizowanych w różnych lokalizacjach i poruszających różnorodne tematy związane z biznesem i przedsiębiorczością. Podczas ostatniego, które odbyło się w murach redakcji portalu Codzienny Poznań w Starym Browarze, panie mogły dowiedzieć się w jaki sposób zbudować zespół w oparciu o potencjał jednostki.

Prelegentką spotkania była Katarzyna Kapłon – Zamęska, która jest trenerem, managerem, coachem i psychologiem zarządzania z 25 letnim doświadczeniem w pracy na stanowisku kierowniczym. Od czterech lat jest certyfikowanym trenerem FRIS, czyli badania pozwalającego na podniesienie efektywność procesów komunikacji i zarządzania w zespole zarówno na gruncie życia codziennego jak i zawodowego.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od autoprezentacji wszystkich uczestniczek. W redakcji portalu pojawiły się zarówno stałe klubowiczki, jak i wiele klubowych "debiutantek", dla których był to pierwszy kontakt z Klubem Kobiet Przedsiębiorczych. Łącznie w warsztatach uczestniczyło ponad 50 pań z różnych branż.

Podczas prelekcji dowiedziały się w jaki sposób wykorzystać możliwości poszczególnych osób w zespole, by zapewnić nie tylko efektywność, ale także poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy i swobody działania pracownika. Wskazano na sposoby łączenia różnnych typów osobowości przy realizacji wspólnego celu, a także rozwiązywania ewentualnych konfliktów. Nie brakowało pytań ze strony uczestniczek oraz wymiany doświadczeń.

Po wysłuchaniu prelekcji przyszedł czas na kolejny, niezwykle ważny w biznesie punkt - networking. Przy kawie i ciastku panie poznawały się wzajemnie, nawiązywały kontakty biznesowe i prezentowały swoje firmy.

Uczestniczki otrzymały także upominki i nagrody od partnerów wydarzenia.

Kolejne spotkanie planowane jest na kwiecień.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA