Poznań zachęca do rozliczania się w mieście i przekonuje, że to się opłaca

Autor: Rafał Bajer fot. UMP
REKLAMA

Miasto Poznań przypomina, że rozliczenie PIT-ów w stolicy Wielkopolski niesie za sobą dużo korzyści dla mieszkańców. Co istotne, mogą to zrobić także osoby, które są zameldowane w innych miejscowościach.

Zgodnie z wyliczeniami, 48 procent pieniędzy z każdego podatku rozliczonego w Poznaniu wraca do miasta, a to oznacza, że miejskie władze mogą wykorzystać tę sumę na rzecz dalszych inwestycji. Dzięki temu miasto ma większe środki na finansowanie choćby remontów ulic, wprowadzania nowoczesnych i ekologicznych tramwajów oraz autobusów czy też remontować szkoły. Korzysta na tym także kultura, na przykład poprzez organizację bezpłatnych imprez i koncertów.
 
Miasto przedstawia jak sprawa wygląda w praktyce - jeśli uzna się, iż z pojedynczego PIT-u do kasy miasta trafi 2,2 tysiąca złotego, jedno takie rozliczenie może „sfinansować” urządzenie 110 metrów kwadratowych chodnika lub posadzenie krzewów na powierzchni 22 metrów kwadratowych. Taka sama kwota może się również przyczynić do zbudowania 5 metrów chodnika, 7 metrów drogi rowerowej lub też 3,5 metra jezdni. Dwa takie rozliczenia, a środki w ten sposób pozyskane można przeznaczyć na nową lampę uliczną, a 7 PIT-ów przekłada się na zamontowanie kamery monitoringu miejskiego.
 
Warto podkreślić, iż do rozliczenia podatku w Poznaniu nie potrzebne jest potwierdzenie zameldowania w stolicy Wielkopolski, nie trzeba też przedstawiać umowy najmu. Podatnicy muszą się rozliczać w miejscu, w którym zamieszkiwali 31 grudnia danego roku.
 
Szczegółowe informacje na temat rozliczenia PIT-u w Poznaniu można znaleźć na stronie internetowej.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA