Podpisano umowę na modernizację stadionu Polonii Poznań

Autor: Rafał Bajer fot. PIM
REKLAMA

Podpisano umowę na wykonanie modernizacji stadionu Polonii Poznań. Dzięki temu jeszcze w tym roku piłkarki będą mogły występować na własnym, spełniającym wymogi licencyjne obiekcie.

Stadion występującego w Ekstralidze klubu piłkarskiego znajduje się w nie najlepszym stanie. Nie spełnia on wymogów licencyjnych, przez co piłkarki muszą występować na wynajmowanych boiskach. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

W lutym Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg, który miał wyłonić wykonawce planowanej inwestycji. We wtorek realizacja projektu znacząco się przybliżyła, ponieważ podpisano umowę na wykonanie modernizacji. Wykonawca ma planowo przebudować stadion w ciągu około pół roku.

W projekcie znajduje się wybudowanie boiska z trawiastą nawierzchnią o długości 105 metrów i szerokości 68 metrów, ale także infrastruktury. Powstanie oświetlenie, nagłośnienie oraz trybuny mieszczące 500 osób. Według planów zlikwidowana ma zostać również skarpa, dzięki czemu powstanie boisko treningowe. Ponadto już istniejące kontenery socjalne mają zostać zaadaptowane na zaplecze magazynowe, a wokół stadionu powstaną parkingi, dojazdy i ogrodzenia. Zainstalowany zostanie też monitoring.

Stadion piłkarek Polonii Poznań znajduje się przy dworcu kolejowym Poznań-Wschód. W obecnym stanie nie spełnia wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej, przez co zawodniczki muszą grać na wypożyczanych boiskach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA