Moc muzycznych atrakcji w Starym Browarze

Autor: Mateusz Menkina fot. AK
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Galeria na Dziedzińcu zainauguruje swój tegoroczny program w najbliższy piątek 29 marca. Tego dnia zostanie zaprezentowana wystawa złożona z projektów okładek płytowych wyłonionych w ramach Konkursu 30/30. Dodatkowo odbędzie się także koncert fortepianowy w ramach Piano Day w Słodowni. Wystawa zakończy się wielkim finałem w ramach Enea Spring Break.

Konkurs okładek płytowych został zainicjowany przez m.in. Rosława Szaybo i Marcina Kostaszuka. Przez ostatnie 5 lat Konkurs 30/30 cieszy się niesłabnącą popularnością. W ramach tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych łącznie 30 najlepszych okładek z 170 zgłoszeń. Jury oceniało przede wszystkim spójność projektu graficznego z prezentowana przez płytę muzyką. Laureatów konkursu poznamy 26 kwietnia podczas gali wręczania nagród.

29 marca odbędzie się także koncert Piano Day w Słodowni. Na scenie zobaczy m.in. Michała Kmieciaka, Wojtka Szczepanika czy Ivana Muela. Wykonawcy podczas koncertu oddadzą hołd poznańskiemu pianiście i kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie. Muzycy zagrają podczas koncertu swoje własne utwory i kompozycje. Piano Day przypada na 88. dzień roku kalendarzowego. Nie jest to data przypadkowa, ponieważ fortepian koncertowy liczy właśnie 88 klawiszy.

Natomiast 26 i 27 kwietnia do Starego browaru zagości festiwal Enea Spring Break. Również wtedy Michał Kmieciak odda hołd Krzysztofowi Komedzie w rocznicę jego urodzin 27 kwietnia. Muzyk zaprezentuje własne interpretacje kompozycji Komedy. Na Dziedzińcu usłyszymy wykonawców reprezentujących różne gatunki muzyczne m.in. folk, country czy electro. Na scenie wystąpią m.in.: Kuba Karaś z The Dumplings z autorskimi dj setami, Marcelina, Konoba x R.O. czy Agata Karczewska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA