PPNT Fundacji UAM wyróżni wybitnych naukowców na 100 lecie Uniwersytetu Poznańskiego

Autor: Mateusz Menkina fot. Biuro Prasowe UAM archiwum
REKLAMA

Poznański Park Naukowo Technologiczny Fundacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza przeznaczy 100 tysięcy złotych dla wybitnych naukowców w ramach obchodów 100 lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Dlatego też ogłoszono konkurs pt. „Doskonałość w nauce - użyteczność w praktyce”.

Konkurs ma na celu uhonorowanie osób, którzy działali na rzecz UAM-u i rozsławiali Poznań jako ośrodek akademicki w Polsce. Przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy w trakcie Dekady Jubileuszowej UAM 2009-2019 chcieli z pożytkiem a zarazem aktywnie łączyć naukę z biznesem.

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać poszczególni dziekani wydziałów UAM. Należy pobrać i wypełnić Formularz zgłoszeniowy i do 19 kwietnia wysłać go na adres: dominika.narozna@ppnt.poznan.pl. Każdy z kandydatów będzie podlegał ocenie pod względem dwóch kryteriów: naukowym oraz implementacji wyników działań. Kryterium naukowe to liczba i rodzaj publikacji naukowych, udział kandydata w grantach, badaniach, jego osiągnięcia czy ekspertyzy. Natomiast drugie kryterium to m.in. wynalazki, uzyskane patenty czy wykonane konstrukcje aparatury.

Konkurs trwa od 18 marca do 6 maja. To właśnie 6 maja podczas uroczystej gali w ramach konferencji „Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości” nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Pula nagród wynosi łącznie 100 tysięcy złotych, które otrzyma od trzech do pięciu laureatów. Szczegóły konkursu dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA