Księżna Ingrid Detter de Frankopan w Poznaniu

Autor: Mateusz Menkina
REKLAMA

Księżna Ingrid Detter de Frankopan odwiedziła dzisiaj Poznań. Złożyła kwiaty pod pomnikiem Hipolita Cegielskiego na Placu Wiosny Ludów w Poznaniu.

Wizyta księżnej związana jest z rocznicą 25 lat starania się Polski o włączenie do Rady Europy. Z tej okazji księżna Ingrid wygłosi wykład o godzinie 13:30 na Uniwersytecie Adama Mickiewicza z prawa międzynarodowego. Natomiast uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Hipolita Cegielskiego nastąpiło ze względu na dobre stosunki księżnej z Towarzystwem im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

"Uwielbiam Polskę i czuję do tego kraju sentyment. Zaproszenie do poznania przyjęłam z przyjemnością. Bardzo lubię waszą historię, waszą kulturę. W przeszłości współpracowałam z papieżem Janem Pawłem II i chyba przez jego osobę mam do Polski słabość"
księżna Ingrid Detter de Frankopan

Księżna Ingrid urodziła się w Szwecji w 1936 roku. Z wykształcenia jest prawniczką i specjalizuje się w dziedzinie publicznego i prywatnego prawa międzynarodowego, prawa Unii Europejskiej oraz prawa wojny. W latach 1984-2005 była doradcą papieża Jana Pawła II w dziedzinie prawa międzynarodowego. Prywatnie jest także żoą chorwackiego księcia Louisa de Frankopan, Šubićia Zrinskiego, z którym ma piątkę dzieci.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA