Warta Poznań zgubiła cenne punkty w ostatnich minutach

Zamiast trzech tylko jeden punkt może dopisać do swojego konta Warta Poznań po meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi z GKS Tychy. Choć przez ponad godzinę poznaniacy prowadzili, to w ostatnich minutach spotkania goście doprowadzili do wyrówanania.

Kibice zebrani na stadionie przy Drodze Dębińskiej zdecydowanie mieli o wiele mniej okazji do emocjonowania się niż podczas ostatniego meczu w “Ogródku”. Szczególnie spokojne, a chwilami nawet nudne było pierwsze 20 minut.

W 32. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Grzegorz Szymusik po dośrodkowaniu Roberta Janickiego.

Druga połowa spotkania to o wiele odważniejsza gra gości, którzy próbowali odrobić stratę. Zieloni skupili się z kolei na kontratakach, którym jednak brakowało wykończenia.

Niedokładność zemściła się na gościach w 89. minucie, gdy do bramki poznaniaków trafiły były zawodnik Warty, Łukasz Grzeszczyk.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a spotkanie skończyło się wynikiem 1:1.