Trwa nabór uzupełniający do programu Mieszkanie dla Seniora

Autor: AK fot. pixabay
REKLAMA

Jeszcze przez nieco ponad tydzień można składać wnioski w naborze uzupełniającym do programu "Mieszkanie dla seniora". Osoby, które ukończyły 60. rok życia mogą przeprowadzić się do lokalu, który jest przystosowany do potrzeb osób starszych.

"Mieszkanie dla seniora" to jeden z programów na rzecz poznańskich seniorów. W porozumieniu z PTBS Poznań uzyskał 185 mieszkań, które zostały dostosowane do potrzeb osób starszych. W jaki sposób? Np. poprzez likwidację progów i różnic poziomów podłogi, montaż specjalnych uchwytów i brodzików posadzkowych, a w niektórych przypadkach także wyposażenie specjalnej instalacji, dzięki której można w razie potrzeby wezwać pomoc.

Zdecydowana większość lokali mieści się w czterech z budynków w mieście - przy ul. Drewlańskiej, Grabowej i Cegłowskiej. Wszystkie są obecnie zamieszkałe, ale rocznie zwalnia się od kilku do kilkunastu mieszkań. Właśnie dlatego Miasto co jakiś czas przeprowadza nabór uzupełniający.

O przyznanie Mieszkania dla Seniora mogą ubiegać się osoby mieszkające w Poznaniu, które ukończyły 60. rok życia i mają ustalone prawo do emerytury w tym do emerytury częściowej lub renty. Muszą także spełniać kryterium dochodowe - w gospodarstwach jednoosobowych średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego musi mieścić się pomiędzy 2317,05 zł a 4119,20 zł. W gospodarstwach wieloosobowych - między 1802,15 zł a 3089,40 zł.

W pierwszej kolejności prawo do najmu przysługuje mieszkańcom mieszkań komunalnych i zgodzą się na przekazanie lokali miastu. Jak informuje Miasto, większe szanse będą też mieli m.in. seniorzy, którzy ze względu na osiągane dochody nie kwalifikują się do przedłużenia umowy najmu lokalu komunalnego lub mają uprawnienie do mieszkania zamiennego.

Druk wniosku oraz dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej: bip.poznan.pl oraz w Biurze Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50 (parter, pokój nr 2; tel. 61 646 33 44). Tam też można składać wnioski: w poniedziałki w godz. 7.30-17, a od wtorku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA