Prawie 26 tysięcy osób korzysta z Biletu Seniora

ZTM Poznań wprowadził Bilet Seniora do swojej oferty w październiku 2015 roku. Swoją popularność bilet zyskuje przede wszystkim atrakcyjną ceną. Seniorzy, którzy mają 65 lat a jeszcze nie ukończyli 70. roku życia mogą korzystać z komunikacji miejskiej już od 50 zł przez cały rok.

Aby ubiegać się o bilet seniora należy spełnić także inne kryteria. Przede wszystkim trzeba mieszkać na terenie Poznania lub jednej z 15 gmin objętych porozumieniami miedzygminnymi. Obecnie są to gminy: Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne. Natomiast korzystanie z komunikacji miejskiej po ukończeniu 70. roku życia jest darmowe.
 
Zainteresowanie biletem z roku na rok rośnie. W pierwszym sezonie funkcjonowania Biletu Seniora (październik 2015 – wrzesień 2016) sprzedano ponad 23 tysiące takich biletów. Natomiast w kolejnych latach liczba ta wzrosła do ponad 25 tysięcy biletów.
 
Bilet można kupić w jednym z 11. Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań, a nośnikiem jest imienna karta PEKA. Należy potwierdzić przed zakupem także swój wiek, dlatego każdy kto chce kupić taki bilet jest proszony o okazanie dokumentu tożsamości. Nie ma możliwości zakupu Biletu Seniora na 30 czy 60 dni, ponieważ jest to bilet całoroczny.