Rozpoczęły się Targi Sakralia na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Autor: Mateusz Menkina fot. Sta archiwum
REKLAMA

Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów „Sakrali” startują dzisiaj na MTP i potrwają do soboty 23 marca. Największą atrakcją targów będzie wystawa obrazów „Chrześcijaństwo w trójwymiarze”.

Łącznie na wystawie będzie zaprezentowanych ponad 40 dzieł z różnych epok. Można zobaczyć reprodukcje dzieł takich twórców jak Salvador Dali, Rubens czy Raffaello Santi. dzięki specjalnym okularom i technice druku będzie można je podziwiać w trójwymiarze.

Stoiska targowe obfitować będą w produkty i usługi dla parafii oraz zakonów. Wystawiona będzie odzież dla księży, przedmioty liturgiczne, pomoce dydaktyczne dla katechetów, dewocjonalia, ikony, rzeźby czy witraże. Dodatkowo będzie można znaleźć elementy wyposażenia kościołów: dzwony, zegary, kuranty, nagłośnienie, multimedia a także instalacje grzewcze. Zaprezentowana będzie także oferta turystyki religijnej, czyli pielgrzymki do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Podczas targów odbywać się będą także liczne spotkania, wykłady i prelekcje. Wśród wystepujących pojawi się Brat Michał, który opowie o swoim kanale na YouTube. Pojawią się także przedstawiciele Misterium Męki Pańskiej czyli największego tego typu spektaklu w Europie, który co roku odbywa się w Poznaniu. Odbędzie się także spotkanie katolickiej młodzieży w ramach Wspólnoty LEDNICA 2000 a także Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Są to osoby świeckie, które mogą pełnić posługę we własnej diecezji.

Wstęp na targi Sakralia jest bezpłatny. natomiast wstęp na wystawę to koszt 10 zł przy zakupie biletu normalnego oraz 5/7 zł przy zakupie biletu ulgowego on-line/w kasie. Bilety dostępne są w kasie i na online.

Targi dzisiaj potrwają do godziny 17:00. Natomiast w sobotę odbywać się będą w godzinach 9:00-17:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA