"Prezydencie odłóż piłę, byłem tu pierwszy" - mieszkańcy i radni Starego Miasta chcą chronić drzewa przed wycinką

Autor: Mateusz Menkina fot. Tomasz Dworek, Rada Osiedla Stare Miasto
REKLAMA

Plansze z takim hasłem mają zawisnąć na drzewach przeznaczonych do wycinki. Początek akcji na Teatralce w sobotę od godziny 10:00. Dodatkowo Rada Osiedla Stare Miasto podjęła uchwałę o odwołanie dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Radni Osiedla Stare Miasto wnioskują o odwołanie Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej Tomasza Lisieckiego. Wniosek tłumaczą tym, że do zadań statutowych ich osiedlowej rady należą działania w zakresie stanu środowiska, skwerów, zieleńców i parków, a także usług świadczonych przez jednostki organizacyjne Miasta. Ponadto Rada Osiedla opiniuje realizację zadań wykonywanych przez Miasto na terenach ich osiedla.

Radni twierdzą, że działania i wypowiedzi Tomasza Lisieckiego mogą doprowadzić do pogorszenia środowiska na terenie Osiedla. Ich zdaniem obecny dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej nie jest w stanie odpowiednio zaopiekować się zielenią i rozwijać jej infrastruktury.   

"Chcemy parków z ptakami, owadami i tysiącami organizmów, które tworzą mikroświaty. Poza tlenem zieleń daje wytchnienie, uspokaja, odcina od zgiełku i problemów, kontakt z przyrodą w mieście jest ważniejsza niż nam się wydaje. Musimy walczyć z urzędem, bo nie rozumie naszych potrzeb, zasłania się tworzeniem nowych inwestycji, nasadzaniem bardzo młodych i małych drzew. Prezydent zapomina o istotnym fakcie - to my, mieszkańcy mamy być szczęśliwi i zdrowi, te dwie sprawy są najważniejsze"
Maria Sokolnicka-Guzek, radna Osiedla Stare Miasto

 

Poznań od lat zmaga się ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza. Wycinka dojrzałych drzew i zastępowanie ich nowymi sadzonkami nie przyniesie wielu korzyści. Radni krytykują także współpracę z Zielenią Miejską. Dlatego też chcą razem z mieszkańcami w formie protestu zawiesić na drzewach przeznaczonych do wycinki tabliczki z napisem „PREZYDENCIE ODŁÓŻ PIŁĘ, BYŁEM TU PIERWSZY”. Początek akcji przy Moście Teatralnym, w sobotę od godziny 10:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA