Grunwaldzka dzielnica willowa - jakie skrywa tajemnice i historie?

Autor: Rafał Bajer fot. google maps
REKLAMA

W sobotę odbędzie się kolejny już spacer typu free walking tour. Tym razem organizatorzy, PoPoznaniu.pl, zapraszają chętnych na drugą część przechadzki po ulicach Grunwaldu.

Osoby, które uczestniczą regularnie w podobnych spacerach, miały już okazję przejść się po Grunwaldzie, teraz jednak wraz z przewodnikiem będzie można zobaczyć inne ciekawe miejsca. Wycieczka uda się do willowej części dzielnicy, gdzie będzie miała możliwość poznania jej losów.

Na terenie Błoni Grunwaldzkich powstało niegdyś kameralne osiedle, na którym zamieszkiwała poznańska elita, a wśród niej adwokaci, kupcy czy też profesorowie. Sytuacja mieszkańców oraz samych budynków znacznie się jednak zmieniła w trakcie XX wieku.

Ta część Grunwaldu jest również o tyle ciekawa, że znajduje się tam dużo kościołów chrześcijańskich, lecz innych niż katolickie. Do tego znaczną część swoich placówek posiada tam Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego.

Tej soboty odbędą się łącznie dwa spacery - o godzinie 10:00 oraz o 15:00. Poprowadzi je przewodnik Janusz, który będzie czekał na uczestników na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Polnej. Spacery odbędą się niezależnie od pogody i liczby chętnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA