"Czy to Twoje?" Hiszpan sprząta Poznań i... zawstydza śmiecących na ulicach miasta

Autor: A. Karczewska, vid. x-news
REKLAMA

W Poznaniu mieszka od pół roku i jest zadowolony z życia w stolicy Wielkopolski. Zauważył jednak, że problem znany mu z Barcelony pojawia się także tutaj. Hiszpan Miguel Garau Ginard codziennie bierze worki i sprząta poznańskie ulice. Zebrane śmieci zostawia w jednym miejscu z kartką z pytaniem „Czy to Twoje?”. W ten sposób chce zwrócić uwagę na zjawisko zaśmiecania przestrzeni publicznej przez społeczeństwo.

Akcję sprzątania Miguel przeprowadził po raz pierwszy w 2016 roku w Barcelonie. Gdy przyjechał do Poznania postanowił przenieść ją także na polski grunt.

Jak podkreśla, chce zmusić społeczeństwo do zastanowienia się nad problemem zaśmiecania przestrzeni publicznej. Jak twierdzi, to działa. Ludzie widząc worki i kartkę z pytaniem „Is it yours?”, czyli „Czy to Twoje?” zaczynają rozmawiać o zjawisku.

Miguel potrafi zebrać kilka worków śmieci w godzinę. Nie zabiera ich od razu, bo jak mówi, nie przyniosłoby to efektu. Chce jednocześnie zachęcić mieszkańców i przyjezdnych nie tylko do sprzątania po sobie, ale także po tych, którym brakuje kultury.

O swojej akcji Miguel pisze na portalach społecznościowych. Jak przyznaje, interesuje się nią coraz więcej osób, a nawet zgłaszają się do niego ochotnicy, którzy chcieliby przyłączyć się do jego działań

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA