Poznań rozszerza ofertę dla seniorów

Autor: A. Karczewska, mat. MM, fot. pixabay, Mateusz Menkina
REKLAMA

Miasto Poznań uruchamia nową usługę dla najstarszych mieszkańców miasta posiadających Poznańską Złotą Kartę, czyli Kartę Seniora. Od kwietnia będą mogli za darmo obejrzeć spektakl teatralny lub kupić tańszy bilet do kina. W przygotowaniu i planach są również kolejne udogodnienia i oferty dla poznańskich seniorów.

Poznań od kilku lat stara się wprowadzać kolejne udogodnienia i usługi, które mają podwyższyć komfort życia w mieście najstarszych mieszkańców. Już niedługo uruchomione zostaną nowe oferty, dzięki którym seniorzy będą mieli lepszy dostęp do miejskiej oferty kulturalnej.

Od kwietnia będą mieli możliwość bezpłatnego obejrzenia spektaklu w poznańskich teatrach lub zakupu tańszego biletu do kina.

Senior w Muzie” jest inicjatywą Miejskiej Rady Seniorów III kadencji. Od 3 kwietnia, w prawie każdą środę, mieszkańcy w wieku od 60. lat będą mogli zakupić bilet do Kina Muza w atrakcyjnej cenie 10 złotych. Będzie on dostępny po okazaniu Poznańskiej Złotej Karty, czyli Karty Seniora, legitymacji emeryta lub rencisty. Dzięki temu, seniorzy będą mogli obejrzeć filmy z bieżącego repertuaru albo klasykę kina. Każdy seans poprzedzony będzie krótką prelekcją, a w cenę wliczona jest także kawa lub herbata.

Seanse wyświetlane będą w dwóch godzinach - 15:00 i 17:30. To okazja nie tylko do obejrzenia dobrego filmu, ale także spotkania się z rówieśnikami i pobycia wśród ludzi, co jest szczególnie ważne dla tych, którym zdarza się „zamykać w czterech ścianach”.

Od przyszłego miesiąca wprowadzona zostanie również zmiana w sposobie rezerwowania bezpłatnych wejściówek na wydarzenia kulturalne, w tym przede wszystkim na spektakle teatralne. Od 2 kwietnia konieczne będzie posiadanie Poznańskiej Złotej Karty, czyli Karty Seniora. Podczas rezerwacji telefonicznej w Biurze Poznań Kontakt poza imieniem i nazwiskiem trzeba będzie podać także numer Karty, która będzie potrzebna również przy odbiorze wejściówek.

W rozpoczynającym się sezonie wiosennym seniorzy będą mogli bezpłatnie obejrzeć m.in. „Kwartet” i „Zakonnicę w przebraniu” w Teatrze Muzycznym czy „27 Grudnia” w Teatrze Polskim.

W danym półroczu posiadach Karty Seniora będzie mógł zarezerwować maksymalnie dwa bilety na jeden z oferowanych spektakli.

Inicjatywy mają na celu przede wszystkim zachęcenie starszych mieszkańców do korzystania z oferty kulturalnej Poznania i spotykania się z innymi.

W ramach pakietu Poznań Viva Senior dostępny jest już m.in. projekt „Złota Rączka dla seniora”, czyli bezpłatna pomoc przy drobnych, domowych usterkach, „Taksówka dla seniora”, a więc bezpłatne usługi transportowe np. do urzędu, na cmentarz czy placówki medycznej dla seniorów mających problem w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną, a także „Książka dla seniora”, w ramach którego bezpłatnie dostarczane są książki i filmy z zasobów Biblioteki Raczyńskich do mieszkań osób starszych.

Podczas konferencji prasowej poświęconej najnowszym usługom dla seniorów zaznaczono, że trwają prace przy opracowywaniu projektu „Mycie okien dla seniora”, skierowanego do osób, które ukończyły 80. rok życia, mieszkają w stolicy Wielkopolski i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe bądź mieszkają z drugą osobą, która jest długotrwale chora, niesamodzielna lub niepełnosprawna. Usługa polegać będzie na umyciu szyb z obydwu stron, ram okiennych oraz parapetów w domu seniora.

Zapowiedziano również plany kolejnych usług - wprowadzenia rikszy dla seniorów na poznańskich cmentarzach wraz z myciem grobów ich najbliższych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA