Bezpłatne czipowanie kotów i dopłaty do sterylizacji psów i kotów właścicielskich

Autor: AK fot. pixabay
REKLAMA

W Poznaniu ruszy program czipowania kotów, który ma działać na zasadzie podobnej do obecnego programu czipowania psów. Będzie finansowany z budżetu miasta. Decyzją miejskich radnych, uruchomione zostaną także dopłaty do sterylizacji zwierząt nie tylko bezpańskich, ale także tych, które mają dom.

Czipowanie zwierząt pozwala na szybsze odnalezienie właściciela w przypadku, gdy pies czy kot ucieknie lub zgubi się. Strażnicy miejscy wyposażeni są w specjalne czytniki, które pozwalają na odczytanie danych z karty.

We wtorek miejscy radni przyjmując „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Poznaniu na 2019 rok” wyrazili zgodę m.in. na bezpłatne czipowanie kotów. Ma ono działać na podobnych zasadach co czipowanie psów, które jest dostępne w Poznaniu od lat.

Czipowanie nie będzie obowiązkowe, ponieważ problem stanowiłoby egzekwowanie jego wykonania. Wiele kotów, w przeciwieństwie do psów, nie wychodzi z domów.

W programie znalazł się także zapis m.in. o 50% dotacji do kastracji i sterylizacji psów i kotów, które mają właścicieli. Ten punkt ma być jednak realizowany na razie pilotażowo. Jeśli będzie skuteczny, w kolejnych latach możliwe jest całkowite zwracanie kosztów zabiegów.

Do tej pory z budżetu miejskiego finansowana była kastracja jedynie bezdomnych zwierząt.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA