Zakończono modernizację hali sportowej przy Zespole Szkół nr 8 w Poznaniu

Autor: Mateusz Menkina fot. UMP
REKLAMA

Uczniowie Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu mogą korzystać już z nowoczesnej hali sportowej. Łączny koszt całej inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Dzięki modernizacji szkoła będzie mogła kontynuować odnoszenie sukcesów na arenie gimnastyki.

"Nie jest to największa inwestycja, ale wyjątkowo potrzebna. Modernizacja infrastruktury oświatowej i sportowej jest bardzo istotna. Robimy to sukcesywnie. Miniona kadencja samorządu zaowocowała wieloma inwestycjami w zakresie oświaty i sportu. To ogromne wydatki, ale podchodzimy do nich bardzo pozytywnie. Takie inwestycje przynoszą satysfakcję, w przeciwieństwie do kosztów, które musimy ponosić w związku z działaniami zewnętrznymi, np. reformą oświaty. Cieszymy się, że możemy konsekwentnie realizować spójną politykę Miasta w zakresie rozwoju bazy sportowej przy szkołach i innych obiektach oświatowych. Będziemy te działania kontynuować"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

 
W ramach przebudowy hali wykonano nowe pokrycie dachu i sportową posadzkę. Wymieniono także instalację, okna i drzwi, wyremontowano szatnię, sanitariaty oraz pomieszczenia socjalne. Zastosowano także łukową konstrukcję ścian szczytowych, dzięki czemu powiększyła się przestrzeń do wykorzystania w sali gimnastycznej. Cały budynek także ocieplono.

"Takie będą Rzeczpospolite, jakie jej młodzieży chowanie". Sentencja Jana Sariusza Zamoyskiego, mimo upływu ponad 400 lat, nie straciła nic na swej aktualności. Doskonale wiemy, że dbając o wszystkie aspekty kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży, możemy wpływać nie tylko na ich rozwój, ale też na rozwój naszej ojczyzny. Gdyby wszyscy postępowali zgodnie z zasadą fair play, nie byłoby konfliktów na świecie. Sport walczy z dyskryminacją, sprzyja nawiązywaniu przyjaznych relacji. Regularnie uprawiany sport jest kluczowym elementem zdrowego trybu życia. Poprawia koncentrację i uczy skupienia, wpływając na osiągane wyniki w nauce i pracy"
Dorota Matuśkiewicz, dyrektorka Zespołu Szkół nr 8

 

Nową halę sportową wyposażono w trampoliny oraz w pełni dostosowano ją do zajęć z gimnastyki, zarówno artystycznej jak i akrobatycznej. Uczniowie Zespołu Szkół nr 8 odnoszą na tym polu duże sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. W ZS nr 8 działa także sekcja judo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA