Poznań wspiera lokalnych sportowców i kluby sportowe

Autor: Rafał Bajer
REKLAMA

Miasto Poznań wspiera lokalnych sportowców oraz kluby. Na ten cel przeznaczone zostało już kilka milionów złotych, a w planach jest także znaczące wsparcie dla poznańskich olimpijczyków.

Niedawno stolica Wielkopolski została uznana przez niezależnych ekspertów na Forum Sportu i Biznesu „Sportbiz” za najbardziej sportowe miasto Polski. Miejscy urzędnicy nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i już teraz planują kolejne inwestycje związane ze sportem. Podczas konferencji prasowej zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Jędrzej Solarski, oraz dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Ewa Bąk, mówili o swoich planach na najbliższe miesiące.
 
Same Młodzieżowe Centra Sportu otrzymają w tym roku na swoją działalność 5,7 miliona złotych i jest to więcej niż w poprzednich latach. Ma to jednak uzasadnienie w wynikach, bowiem Poznań pod względem współzawodnictwa młodzieży zajmuje drugie miejsce w całej Polsce, ustępując jedynie Warszawie.
 
Większych wpływów mogą oczekiwać również poznańskie drużyny. W przyszłym sezonie, 2019/2020, otrzymają one łącznie 4,2 miliona, co stanowi kwotę o milion większą niż w trwających rozgrywkach. Pieniądze zostaną rozdzielone poprzez konkurs, a na wsparcie mogą liczyć kluby z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w swoich dyscyplinach. Ponadto dodatkowe pół miliona złotych otrzyma PSŻ Poznań, który na swoje mecze przyciąga największą liczbę kibiców po Lechu Poznań.
 
Szczególnie wyróżnieni mają zostać poznańscy olimpijczycy. Miasto zaplanowało przeznaczenie 250 tysięcy złotych na nagrody dla sportowców, którzy zostaną powołani do kadry na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kolejne 750 tysięcy zostanie rozdysponowane na nagrody dla medalistów. Są to jednak plany wstępne, ponieważ ewentualne zmiany mogą zajść po poznaniu dokładnej liczby olimpijczyków.
 
Miasto inwestuje również w infrastrukturę. Niektóre kluby otrzymały propozycję zmiany hali, do tego przy Drodze Dębińskiej ma powstać nowy obiekt o pojemności około 2 tysięcy krzesełek. Będzie to wielofunkcyjna hala sportowa (nie widowiskowa), a obecnie trwa projektowanie całej operacji. Wiceprezydent Solarski zaznacza, że zostanie ona oddana do użytku za około 3-4 lata. Ponadto remont może czekać poznańską Arenę. Tymczasem Arena będzie gospodarzem tegorocznego finału PGNiG Pucharu Polski w piłce ręcznej. Odbędzie się on 12 maja.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA