Gala CEESAR AWARDS 2018 The Best Airlines - nagrodzono najlepsze linie lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej

Autor: A. Karczewska, fot. Mikołaj Rój
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Po raz pierwszy w Poznaniu, ale po raz 15. w historii przyznano nagrody w plebiscycie CEESAR AWARDS 2018 The Best Airlines. Uhonorowane zostały najlepsze linie lotnicze na podstawie głosów oddawanych przez pasażerów, a także przez kapitułę ekspercką. Gala wręczenia statuetek i ogłoszenia wyników odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a gospodarzem wydarzenia był Port Lotniczy Poznań - Ławica.

Nagrody CEESAR - Najlepsza Linia Lotnicza przyznawane są od 2004 roku. To wyróżnienie najlepszych przewoźników lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Plebiscyt tworzony jest na podstawie głosów oddanych przez zweryfikowanych pasażerów, czyli takich, którzy rzeczywiście korzystali z usług danej linii lotniczej. Dzięki temu wyniki są bardziej wiarygodne.

W tym roku po raz pierwszy w historii uroczysta Gala wręczenia statuetek odbyła się w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie uświetniły specjalnie przygotowane na tę okazję występy artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dla gości była to również szansa, by dowiedzieć się czegoś na temat historii poznańskiego lotniska, a także jego rozwoju i najnowszych wyników.

„Gala ma miejsce w Poznaniu, w Wielkopolsce, znanej z gościnności i otwartości. Warto zaznaczyć, iż to wydarzenie organizowane jest w naszym mieście po raz pierwszy i jest najważniejszym w Polsce lotniczym wydarzeniem branżowym. Zaprosiliśmy do udziału w niej przedstawicieli branży lotniczej z całej Europy, przedstawicieli ministerstwa infrastruktury oraz władz lokalnych, a także media. Jest to zatem powód do dumy dla nas, dla pracowników, dla Zarządu lotniska, które w ubiegłym roku zanotowało rekordowe wyniki obsługi pasażerskiej i osiągnęło drugie miejsce w Europie pod względem dynamiki ruchu wśród portów obsługujących do 5 mln pasażerów”
Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu portu lotniczego Poznań - Ławica


Głosy w plebiscycie oddali pasażerowie z 16. państw Europy Środkowo-Wschodniej. Największą grupę, bo aż 34% stanowili Polacy. 18% stanowili pasażerowie z Rumunii, po 11% z Węgier i państw byłej Jugosławii, 9% z Czech, 7% z państw bałtyckich i po 5% z Bułgarii i Słowacji.

W kategorii „najlepsza niskokosztowa linia lotnicza” zwycięzcą okazał się WizzAir. „Najlepszą linią długodystansową” decyzją pasażerów został PLL LOT, natomiast „najlepszą linią krótkodystansową” wybrano Lufthansę.

Wyróżniono również linie w poszczególnych kategoriach konkursowych na podstawie oddanych przez podróżnych głosów:

- „Najlepszy stosunek jakości do ceny” - Ryanair
- „Najlepszy proces odprawy i boarding” - PLL LOT
- „Komfort na pokładzie” - Emirates
- „Najlepszy personel pokładowy” - WizzAir
- „Czystość” - Lufthansa
- „Najlepsza rozrywka na pokładzie” - Emirates
- „Najlepszy catering na pokładzie” - Qatar Airways

Nagrody przyznawała także kapituła ekspercka, w której skład weszli specjaliści branży lotniczej, biznesu oraz mediów z państw Europy Środkowo-Wschodniej.

- „najlepsza oferta dla biznesu” - Qatar Airways
- „wydarzenie roku” - dynamiczny rozwój portu lotniczego w Budapeszcie
- „manager roku” - Jozsef Varadi, prezes i założyciel WizzAir
- „trasa roku” - Budapeszt - Nowy Jork obsługiwana przez PLL LOT
- „najlepsza nowa strefa handlowa” - Baltona w porcie lotniczym we Wrocławiu
- „największy rozwój na lotniskach Europy Środkowo-Wschodniej” - port lotniczy w Budapeszcie
- „punktualność” - airBaltic
- „największy rozwój linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej” - PLL LOT

Podczas gali nagrodzono także głosujących - pasażerowie otrzymali specjalne vouchery o wartości 500 złotych do wykorzystania w sklepach lotniskowych. Wyróżniono trzy osoby, które w najciekawszy sposób uzasadniły swoje wybory.

W Gali udział wzięli, poza przedstawicielami linii lotniczych i branży lotniczej, m.in. przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich.

Wydarzenie było okazją nie tylko do nagrodzenia najlepszych przewoźników i podmiotów, ale także m.in. do promocji poznańskiego lotniska oraz miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA