Ruszył Short Waves Festival w Poznaniu

Autor: Mateusz Menkina fot. pixabay
REKLAMA

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, który w Poznaniu odbywa się już po raz 11. Podczas tegorocznej edycji na uczestników czeka około 70 wydarzeń i 300 filmów. Festiwal potrwa do niedzieli 24 marca.

Dzisiejsze wydarzenia związane z Short Waves Festival rozpoczna się o 15:30 cyklem Stary człowiek i może w kinie Rialto, który ukazuje filmy prezentujące pogodną jesień życia. Dodatkowo rozpocznie się cykl Fokus w Kinie Pałacowym przedstawiający filmy z Azji. Ponadto na uczestników czekają wydarzenia w ramach programu konkursowego Dances with Camera oraz International Competition I: Never Alone.

W ramach wydarzeń konkursowych można będzie obejrzeć filmy, których twórcy badają fenomeny takie jak interakcje jednostki ze społeczeństwem, losy migrantów po kryzysie uchodźczym, czy eksperymentalny potencjał krótkiej formy filmowej. Natomiast Dances with Camera to konkurs filmów tańca, gdzie językiem ekspresji jest ruch, ciało i działania performatywne.

Wieczór w ramach Short Waves Festival to czas poświęcony na wydarzenia branżowe i edukacyjne oraz klub festiwalowy. W pierwszych dniach festiwalu będzie można podziwiać w ramach tych cyklów chociażby krótkometrażowe filmy nominowane do Oscarów. Natomiast Klub festiwalowy to muzyka na żywo, filmowe bingo z nagrodami czy pokazy najlepszych teledysków.

Więcej informacji, szczegółowy program festiwalu oraz miejsca prelekcji dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA