"Załóż skarpetki, tej!" - wspólna akcja Stowarzyszenia na Tak i PLOT z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Autor: Rafał Bajer, fot. materiały organizatorów
REKLAMA

Dzień 21 marca zazwyczaj kojarzy się z rozpoczęciem wiosny, ale tego dnia szczególną uwagę zwraca się również na osoby z Zespołem Downa. Z tej okazji Stowarzyszenie Na Tak organizuje tradycyjnie akcję przypominającą.

Ludzie dotknięci Zespołem Downa mają potrzeby, które nie zawsze są rozumiane przez społeczeństwo. Choć niejednokrotnie wymagają pomocy lub specjalistycznej opieki, stanowią integralną część społeczności, o czym chcą przypomnieć Stowarzyszenie Na Tak oraz Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Obie organizacje zjednoczyły siły i prowadzą akcję, mającą przypomnieć o potrzebach osób z Zespołem Downa. Żeby się do niej przyłączyć, wcale nie potrzeba jednak dużo wysiłku. Wystarczy 21 marca założyć kolorowe lub w inny sposób nietypowe skarpetki, a następnie zrobić zdjęcie, dzieląc się nim w mediach społecznościowych. Mile widziana jest również darowizna na rzecz Stowarzyszenia Na Tak.

Do akcji można przyłączyć się również w typowo poznańskim stylu - wystarczy kupić „poznańskie” skarpetki z takimi elementami jak rogale świętomarcińskie, koziołki czy ratusz. Każdy kto wspomoże organizację wrzucając jakąś kwotę do puszki w punkcie sprzedaży skarpetek, otrzyma 10-procentową zniżkę na ich zakup.

W dniach 18-21 marca na Dworcu Głównym i na Starym Rynku będzie można spotkać członków Stowarzyszenia Na Tak oraz PLOT-u, którzy będą przypominać o akcji zachęcając do zakupu "poznańskich" skarpetek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA