Wybieramy idealny stół do ogrodu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Przestrzeń wokół domu zazwyczaj aranżowana jest w taki sposób, by mogła służyć do wypoczynku. Odpowiednio dobrane meble są gwarantem przyjemnego relaksu na świeżym powietrzu. Wśród nich nie może zabraknąć wygodnych kanap, foteli lub krzeseł oraz stołu. Ten ostatni, jak się okazuje, może być bardzo zróżnicowany. Od modeli wysokich, idealnych do spożywania posiłków, do niskich stolików kawowych; od mebli wykonanych z technorattanu, po te, które produkuje się z drewna…

Doskonałe meble do ogrodu? – To określenie dla każdego z nas może oznaczać coś zupełne innego. W przypadku stołów zróżnicowanie jest bardzo duże i dotyczy różnych aspektów. Ułatwia to wybór  modelu idealnie wpisującego się w potrzeby użytkowników.

Jego wysokość stół

Pamiętajmy, że od wysokości stołu będzie zależał komfort korzystania ze strefy wypoczynkowej ogrodu. W zależności od tego, czy zdecydujmy się na stół wysoki, czy też niski stolik kawowy przestrzeń będzie mogła być użytkowana w określony sposób. Ten wybór powinniśmy zatem uzależnić od tego, jak zamierzamy korzystać z przydomowej przestrzeni.

Czy planujemy spożywanie na świeżym powietrzu posiłków, czy też częściej będziemy odpoczywać przed domem przy kawie, dobrej książce i rozmowie z przyjaciółmi? Istnieje też alternatywa, która pozwala na połączenie obu funkcji. Możliwość taką daje ławostół z regulacją wysokości. Dostępny jest w asortymencie sklepu meble ogrodowe Bazkar.pl. Jego ogromnym atutem jest opcja dostosowania wysokości stołu w zależności od aktualnych okoliczności i potrzeb użytkowników. Taka możliwość poszerza znacznie sposób wykorzystania przydomowej strefy i czyni z niej wielofunkcyjną przestrzeń.

Często decyduje materiał

Dokonując wyboru stołu do ogrodu, zwracamy uwagę nie tylko na jego model, ale także zastosowany do produkcji mebla materiał. Wśród dostępnych na rynku stołów mamy do wyboru takie, które powstały z technorattanu, drewna, tworzywa sztucznego albo stali. Każdy z tych materiałów wyróżnia się innymi właściwościami i daje odmienny komfort użytkowania. Różna będzie też trwałość i odporność stołów na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków pogodowych, a co za tym idzie ilość czasu, jaką należy poświęcić na ich konserwację. Do tego dochodzą jeszcze walory wizualne stołu, które często stają się decydującym czynnikiem przy wyborze mebli.

Wielofunkcyjność przestrzeni

Im więcej funkcji może pełnić przestrzeń, tym bardziej staje się praktyczna. Dotyczy to zwłaszcza niewielkich przestrzeni, które często są zarazem miejscem do wypoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz miejscem przechowywania ogrodniczych akcesoriów lub innych przedmiotów. Producenci mebli również w tym przypadku stanęli na wysokości zadania i stworzyli meble, które potrafią pogodzić kilka różnych funkcji. Przykładem są stoliki kawowe z funkcją przechowywania. Ukryta w nich pojemna skrzynia pozwala pomieścić ciepłe koce, które wykorzystamy podczas chłodniejszego wieczoru, akcesoria ogrodnicze albo zabawki dla dzieci.

Wybór stołu do ogrodu, choć wydaje się zadaniem prostym, wymaga przeanalizowania własnych potrzeb i dostosowania modelu do sposobu użytkowania przestrzeni, ilości czasu, jaki będziemy w stanie przeznaczyć na konserwację mebli i wielu innych czynników. Na szczęście asortyment mebli ogrodowych jest bardzo szeroki i pozwala na dopasowanie właściwego stołu do zróżnicowanych potrzeb użytkowników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA