Warsztat wiedzy o Unii Europejskiej

Autor: Rafał Bajer fot. pixabay
REKLAMA

We wtorek odbędzie się warsztat organizowany przez CIM Horyzont. Będzie on dotyczył wiedzy o Unii Europejskiej, a skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli, edukatorów, aktywistów oraz młodzieży.

Nieformalna koalicja organizacji pozarządowych Front Europejski przeprowadziła badania, które wykazały, że Polacy niezbyt dużo wiedzą o samej Unii Europejskiej oraz roli, którą odgrywa w niej Polska. Do tego stwierdzono, że braki w wiedzy często uzupełniane są informacjami, które są nieprawdziwe lub nacechowane emocjami. Żeby z tym walczyć, postanowiono zorganizować specjalny warsztat, który ma zwiększyć świadomość ludzi na temat wspólnoty europejskiej.

Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Fundacji Centrum im. prof. Gieremka oraz Fundacji Shumana. Będą one prowadzone w tandemach złożonych z eksperta oraz młodej osoby, co ma pomóc w pokonaniu wszelkich barier. Fundacje przygotowały narzędzia edukacyjne, które mają w przyszłości pomóc nauczycielom i nie tylko w przekazywaniu wiedzy młodzieży. Warsztaty odbyły się już w Warszawie i teraz przyszła kolej na Poznań. Organizatorzy podkreślają, że schematy zaprezentowane przez ekspertów będzie można powielać.

Całe wydarzenie odbędzie się w Inkubatorze Kultury Pireus przy ulicy Głogowskiej. Początek zaplanowano na godzinę 11:00, a wszystkie prezentacje mają potrwać do około 15:00. Swój udział można potwierdzić za pośrednictwem ankiety, którą można znaleźć online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA