Setna rocznica przywrócenia polskich nazw na pojazdach MPK Poznań. Spółka organizuje konkurs

Autor: Rafał Bajer fot. MPK Poznań
REKLAMA

W tym roku przypada setna rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego, a obchody stulecia niepodległości jeszcze się nie zakończyły. Swoje symboliczne święto obchodzi także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które organizuje konkurs z okazji rocznicy przywrócenia polskich nazw w MPK.

W czasie zaborów poznańskie ulice nosiły niemieckie nazwy i podobnie musiało być w komunikacji miejskiej. Wygrane Powstanie Wielkopolskie pozwoliła przywrócić na te tereny polskość, a z czasem zaczęła się ona przejawiać również na miejskich tabliczkach. Wtedy mieszkańcy Poznania mogli dojechać z pomocą MPK już nie choćby na Hauptbahnhof, a na Dworzec Główny.

W tym miesiącu przypada 100. rocznica przywrócenia polskich nazw na poznańskie ulice i z tej okazji MPK zorganizowało konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie - "w jakie (co najmniej trzy) rejony Poznania docierały liniowe tramwaje w 1919 roku?".

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: mpk@mpk.poznan.pl do 19 marca. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Uczestnicy będą mogli wygrać album wydany z okazji 135-lecia MPK. Znajdują się w nim ciekawostki, historyczne zdjęcia oraz specjalnie zaprojektowane grafiki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA