Juniorki Enea Energetyk Poznań awansowały do Finałów Mistrzostw Polski

Autor: Mateusz Menkina, fot. Enea Energetyk Poznań materiały prasowe
REKLAMA

W miniony weekend junior Enea Energetik Poznań uczestniczyły w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w Dąbrowie Górniczej. Podopieczne Marcina Orlika wygrały cały turniej i pewnie awansowały do finałów w Ketrzynie.

W turnieju półfinałowym brały udział cztery drużyny z całej Polski, które wygrały wcześniej ćwierćfinały. Turniej rozgrywany był na zasadzie każdy z każdym i tylko zwyciężczynie awansowały do finałów w Kętrzynie.

Na początek siatkarki z Poznania podejmowały zespół UKS-u Atena Warszawa. Po szybkim i dobrym meczu Energetyk wygrał 3:0 (25:23, 25:20, 25:18). Natomiast w sobotę juniorki czekał najtrudniejszy sprawdzian, czyli starcie z gospodyniami turnieju, drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza. Tym razem górą były rywalki, które zwyciężyły dopiero w tie-breaku 2:3 (25:17, 21:25, 17:25, 25:11, 9:15).

Ostatniego dnia turnieju podopieczne Marcina Orlika koncertowo rozprawiły się z APS Rumia 3:0 (25:19, 25:14, 25:13). Tego samego dnia swój mecz przegrały siatkarki z Dąbrowy Górniczej i ostatecznie to właśnie poznanianki awansowały do Finału Mistrzostw Polski.

Turniej finałowy w Kętrzynie będzie rozgrywany w dniach 10-14 kwietnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA