Uczniowie pięciu poznańskich placówek nowy rok szkolny rozpoczną w cieplejszych szkołach

Autor: Rafał Bajer fot. PIM
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że w pięciu szkołach zostanie poprawiona efektywność energetyczna. W tej sprawie podpisano już część umów, a prace potrwają do końca sierpnia tego roku.

Do tej pory podpisy pod odpowiednimi dokumentami złożono już w przypadku czterech placówek - 8 marca sfinalizowano rozmowy w kwestii Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. J. Korczaka i Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, a ponadto umowę podpisano z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2. W przyszłym tygodniu podobny kontrakt podpisany zostanie ze Szkołą Podstawową nr 64 im. Marii Konopnickiej.

Prace termomodernizacyjne mają dotyczyć między innymi docieplenia dachów oraz ścian zewnętrznych. W razie konieczności wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa. Ponadto przeprowadzony zostanie remont instalacji centralnego ogrzewania. Na ten moment przewiduje się, że prace zostaną zakończone do końca sierpnia, tak, by uczniowie mogli rozpocząć rok szkolny w wyremontowanych budynkach.

W planach są już kolejne prace. Przetarg ogłoszono w sprawie Zespołu Szkół Łączności przy ulicy Przełajowej. Potencjalni wykonawcy mogą się zgłaszać z ofertami do 27 marca, do godziny 11:45. W przypadku tej placówki zakończenie prac przewiduje się na koniec października.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA