„Spojrzenie na architekturę”, czyli wspólna niedziela w CK Zamek

Autor: MAteusz Menkina fot. Mikołaj Rój
REKLAMA

„Spojrzenie na architekturę” to warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szeroki wachlarz wydarzeń zapewni rozrywkę i naukę dla każdego członka rodziny. Uczestnicy będą uczyć się architektury na przykładzie nowej odsłony ul. Święty Marcin.

Na wszystkie wydarzenia w ramach warsztatów „Spojrzenie na architekturę” wstęp jest wolny. Początek atrakcji od godziny 11:00. Wtedy odbędą się warsztaty dla dzieci „Ulica Święty Marcin w miniaturze”. Dzieci będą pracować w małych grupach projektowych, żeby doświadczyć wspólnej pracy w takich zespołach. Każda grupa będzie miała za zadanie odwzorować dużą i małą architekturę ul. Św. Marcin.

Dla dorosłych natomiast o 11:15 odbędzie się wykład Janusza Pazdera o historii Zamku „Misja aliancka na Zamku”. Następnie od 12:00 uczestnicy będą mogli wspólnie pójść na spacer pt. „Przemienienie Świętego M.”, który poprowadzi Jakub Głaz. Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się o historii ulicy, ale również o nowych rozwiązaniach zastosowanych na nowo otwartym odcinku ulicy.

Ostatnim punktem programu są warsztaty patrzenia na architekturę dla osób od 15. roku życia. Warsztaty pt. „Portrety architektury” również poprowadzi Jakub Głaz. Ponownie głównym „modelem” będzie ul. Św. Marcin. Uczestnicy wspólnie przeanalizują każdy detal nowego odcinka i wspólnie stworzą pisemne portrety tej ulicy.   

Warsztaty „Spojrzenie na architekturę” odbędą się już w najbliższą niedzielę 17 marca w CK Zamek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA