"Spacery na stulecie" - w sobotę pierwszy ze spacerów cyklu

Autor: Rafał Bajer fot. google maps
REKLAMA

W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy z cyklu spacerów po budynkach należących do poznańskich uczelni z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Na początek uczestnicy będą mogli przejść się po Bibliotece Uniwersyteckiej.

Poznańskie uczelnie uroczyście obchodzą stulecie powstania Wszechnicy Piastowskiej, która później przerodziła się w Uniwersytet Poznański, a z niego z kolei wywodzą się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Akademia Wychowania Fizycznego. Z tej okazji organizowane są różne poboczne wydarzenia, które mają wprowadzić mieszkańców Poznania i nie tylko w główne obchody jubileuszu.

Rozpoczynająca się seria spacerów pozwoli uczestnikom poznać historię miejsc związanych z Uniwersytetem Poznańskim oraz na własne oczy zobaczyć działanie placówek od środka. Jako pierwsza do dyspozycji zwiedzających udostępniona zostanie Biblioteka Uniwersytecka. W najbliższą sobotę o godzinie 12:00 dr Jakub Skutecki oprowadzi po niej grupę. Wstęp jest wolny, aczkolwiek trzeba zaopatrzyć się w bilet, który jest do pobrania za darmo w kasach CK Zamek. Podobnie jest w przypadku kolejnych spacerów.W dalszej kolejności przewidzianych jest jeszcze sześć spacerów:

27 kwietnia - Collegium Anatomicum (przewodniczką Ewa Sumelka, bilety od 19 kwietnia)

18 maja - Collegium Martineum, dawne Collegium Historicum (przewodnikami Maciej Michalski i Magdalena Patrzałek, bilety od 10 maja)

8 czerwca - Kampus Morasko (przewodniczką Alina Kucharska, bilety od 31 maja)

29 czerwca - Uniwersytet Przyrodniczy (bilety od 21 czerwca)

6 lipca - Collegium Minus (przewodnikiem Przemysław Stanula, bilety od 28 czerwca)

14 września - Collegium Maius (przewodnikiem Piotr Korduba, bilety od 6 września).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA