Nowa odsłona lokomotywy na 97-lecie Lecha Poznań

Autor: Mateusz Menkina, fot. Adam Ciereszko lechpoznan.pl
REKLAMA

Lech Poznań obchodzi 97. rocznicę powstania klubu. Z tej okazji lokomotywa stojąca przy ulicy Bułgarskiej zyska nową odsłonę. Świętowanie urodzin Kolejorza zaczęło się już znacznie wcześniej.

We wtorek odbył się finał III Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. Uczniowie ze szkół podstawowych z całej Wielkopolski rozwiązywali test z 97-letniej historii Kolejorza. Młodzi kibice musieli odpowiedzieć łącznie na 97 pytań. Ponadto uczestnicy finału mieli okazję zwiedzić szatnię Lecha Poznań, wyjść na murawę stadionu Miejskiego a także porozmawiać z byłymi zawodnikami Romanem Jakóbczakiem i Włodzimierzem Wojciechowskim, a także ze szkoleniowcem Lecha Adamem Nawałką.

Atrakcji związanych z obchodami 97-lecia klubu jest więcej. Lokomotywa przy stacji Bułgarska zyska nowe oświetlenie a także dymiarkę.

"- Lokomotywa stała się ważnym elementem krajobrazu miejskiego. Chcemy, żeby jeszcze mocniej zaistniała na mapie i nie tylko uatrakcyjniała wizytę na meczu, ale też stanowiła zachętę do wycieczki lub spaceru pod stadion nawet w dni nie meczowe. Marzy nam się, aby „odpalanie” lokomotywy przyciągało mieszkańców oraz turystów i stało się miejską atrakcją, taką jak trykanie się poznańskich koziołków"
Wojciech Terpiłowski, kierownik działu promocji i reklamy Lecha


Po raz pierwszy lokomotywa zostanie uruchomiona przed spotkaniem z Górnikiem Zabrze dokładnie o godzinie 19:22. Godzina ta symbolizuje datę powstania klubu. Przygotowane zostanie specjalne show, które będzie atrakcją szczególnie dla dzieci, ponieważ lokomotyw parowych nie ma juz na naszych torach. Będzie można odnieść wrażenie, jakby lokomotywa miała zaraz ruszyć z miejsca.

"To atrakcja nie tylko dla poznaniaków, ale też dla innych mieszkańców Wielkopolski. Lokomotywa stoi już kilka lat i bardzo dobrze wpisuje się w krajobraz przy stadionie"
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta Poznania


Od tej pory para z lokomotywy będzie wydobywać się każdego dnia właśnie o 19:22. Nowa atrakcja ma być także wykorzystywana podczas wyjątkowych, ważnych dla Lecha wydarzeń.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA