Kolejne zatrzymania w sprawie agencji towarzyskich w Poznaniu

Autor: AK fot./vid. CBŚP

Zatrzymano kolejne osoby w związku z agencjami towarzyskimi, które działały w Poznaniu oraz innych dużych miastach Polski. Wśród zatrzymanych jest m.in. poszukiwany od 2015 roku Tomasz W. ps. Johny, który podejrzany jest o kierowanie grupą przestępczą.

W ostatnim czasie CBŚP zlikwidowało w centrum Poznania pięć agencji towarzyskich, które funkcjonowały pod szyldami salonów SPA. Zatrzymano wówczas 13 osób, głównie na terenie miasta.

Funkcjonariusze przeprowadzili jednak kolejną akcję. Tym razem policjanci CBŚP z Białegostoku, przy wsparciu policjantów z CBŚP z Katowic zlikwidowali agencję towarzyską, działającą w jednym z apartamentowców w Poznaniu.

Zatrzymano kolejnych siedem osób i zabezpieczono materiał dowodowy w tym kilkadziesiąt telefonów komórkowych oraz gotówkę na poczet przyszłych kar.

Dodatkowo, w Katowicach zatrzymano jeszcze dwie osoby w związku z prowadzonym śledztwem.

Wśród zatrzymanych jest m.in. poszukiwany od 2015 roku Tomasz W. ps. Johny za podobne czyny - udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpanie korzyści z nierządu innych.

Jak wynika z ustaleń śledczych podejrzani o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą prawdopodobnie „zatrudniali” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń „towarzyskich” oddawały część zysku pochodzącego z prostytucji. Według śledczych, grupa mogła działać na przestrzeni 2017/2018 roku.

Grupa prowadziła agencję towarzyską w centrum Poznania, jednak niektóre z „zatrudnionych” kobiet były wysyłane także do tzw. „Wyjazdowych agencji” na terenie kraju w dużych miastach na terenie Wielkopolski i Podkarpacia.

W Wielkopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, 9 zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Dodatkowo dwoje podejrzanych usłyszało zarzuty kierowania tą grupą.

Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i możliwe są kolejne zatrzymania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA