Policja rozdawała odblaski i ramki do tablic rejestracyjnych podkreślając jak ważne jest bycie widocznym na drodze

Autor: AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Choć zdarzają się dni, gdy można poczuć wiosnę w powietrzu, a słońce grzeje przechodniów, to warunki atmosferyczne nadal nie są stałe. Okres jesienno-zimowy jest czasem, w którym widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo uczestników ruchu spada. To jeden z powodów, dla którego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w ostatnich dniach ponownie przeprowadzili akcję profilaktyczną rozdając elementy odblaskowe.

W obszarze poza terenem zabudowanym pieszy poruszający się po drodze po zmroku ma obowiązek nosić elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Wyjątkiem są sytuacje, w których porusza się po chodniku lub drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu przeprowadzili kolejną akcję rozdawania odblasków na terenie powiatu poznańskiego. Nie zapomniano również o zmotoryzowanych, którzy otrzymywali ramki do tablic rejestracyjnych.

Policjanci rozmawiali także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, zwracając szczególną uwagę na to, jak bardzo odblaski pomagają w zauważeniu pieszego w odpowiednim czasie.

Zarówno odblaski jak i ramki do tablic rejestracyjnych przekazało Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA