Miasto Poznań z Certyfikatem Samorządu Wdrażającego Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych

Autor: Rafał Bajer fot. pixabay
REKLAMA

Poznań został wyróżniony za wprowadzanie zmian na rzecz ułatwienia funkcjonowania osobom niepełnosprawnym. Urząd Miasta Poznania otrzymał Certyfikat Samorządu Wdrażającego Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

Niezależni eksperci prowadzi monitoring w urzędzie miasta od kwietnia 2017 roku. Specjaliści kontrolowali różne miejskie działania, a swoją uwagę koncentrowali na dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych oraz to czy mogą one brać udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Ponadto przyjrzano się organizacji oświaty i świadczeniom socjalnym oraz warunkom życia osób z niepełnosprawnościami.

Wpływ na przyznanie wyróżnień miały również takie aspekty jak dostosowanie formy przekazywania informacji, zwalczanie stereotypów oraz podnoszenie świadomości o prawach i godności osób niepełnosprawnych. Za taką działalność Miasto Poznań otrzymało nie tylko wspomniany Certyfikat, ale także wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w zakresie zwiększenia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Bona Fide i Fundację Eudajmonia.

To nie pierwszy raz, kiedy Poznań spotyka się z takim wyróżnienie. Szereg zmian, który w ostatnich latach został przeprowadzony na rzecz zwiększenia jakości życia niepełnosprawnych przyczynił się do docenienia choćby przez Najwyższą Izbę Kontroli czy przyznaniem nagrody „Lider Dostępności”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA